K vylúčeniu dopravy počas komplexnej rekonštrukcie mosta v Hlohovci dôjde po Veľkej noci

Publikované: 25.01.2022/ Aktualizované: 22.02.2022

„Ako sme sľúbili, púšťame sa do komplexnej rekonštrukcie cestného mosta v Hlohovci. Jeho technický stav je veľmi zlý, nakoľko bola jeho konštrukcia naposledy významnejšie opravovaná ešte v 80. rokoch minulého storočia. Po diagnostike mosta sme v lete 2019 vylúčili nákladnú dopravu s váhou viac ako 12 ton, aby sme spomalili tempo jeho degradácie a nemuseli pristupovať k ďalším obmedzeniam, ako napríklad zúženie jazdných pruhov či zníženie rýchlosti jazdy. Vylúčiť by sa nedalo ani uzavretie mosta. Našim cieľom je stabilizovať statiku mosta, čo výrazne predĺži jeho životnosť. V rámci rekonštrukcie most rozšírime, vďaka čomu pribudnú chodníky a plnohodnotné cyklotrasy po oboch jeho stranách,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že kraj v decembri minulého roka podal žiadosť o spolufinancovanie investície z eurofondov.

Prípravné práce na 343-metrovom moste ležiacom na ceste II/513 začnú vo februári tohto roka. Most bude neprejazdný maximálne šesť mesiacov, a to od konca aprílových veľkonočných sviatkov do októbra tohto roka.

„So zhotoviteľom sme citlivo navrhli harmonogram prác tak, aby obmedzili obyvateľov a návštevníkov Hlohovca čo najmenej. Most bude neprejazdný maximálne pol roka. Chcem veľmi pekne poprosiť všetkých o trpezlivosť. Držme si palce,“ dodal župan Viskupič.

Oficiálne odovzdanie staveniska zhotoviteľovi je naplánované na 9. februára. Vtedy budú predstavené ďalšie podrobnosti o rekonštrukcii, jej harmonograme či organizácii dopravy vrátane obchádzkových trás.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW