Koncom marca bude Divadlo J. Palárika hostiť prehliadku amatérskych divadiel Malá krajská scénická žatva

Publikované: 14.03.2019/ Aktualizované: 21.02.2022
14. 3. 2019 – Mesto Trnava a dosky javiska Divadla Jána Palárika sa stanú dejiskom krajskej postupovej súťažnej prehliadky neprofesionálneho divadla mladých a dospelých.

Trnavský samosprávny kraj, Trnavské osvetové stredisko a Divadlo Jána Palárika organizujú v  dňoch 29. a 30. marca 2019 „Malú krajskú scénickú žatvu", ktorá každoročne vytvára priestor na prezentáciu umeleckej tvorby v oblasti divadla, vzájomnú konfrontáciu a inšpiráciu amatérskych divadelných súborov trnavského kraja. Krajská súťažná prehliadka je súčasťou trojstupňového postupového systému súťaže neprofesionálneho divadla mladých a divadla dospelých v Slovenskej republike, ktorej vyhlasovateľom je Národné osvetové centrum v Bratislave z poverenia Ministerstva kultúry SR. 
Prezentáciu divadelnej tvorby otvorí amatérsky divadelný súbor  divadla mladých DEMOscéna z Trnavy s inscenáciou „Pieseň španielskych mušiek" v piatok 29. marca 2019 o 17,00 h.
V piatok uvedú druhú svoju inscenáciu „Mať f(F)ilipa sa oplatí!" Herci z Hrnca z Hrnčiaroviec nad Parnou, súbor divadla dospelých, v súťažnej B. kategórii – Prúdy tradičného divadla o 19,00 h.
V sobotu 30. marca 2019  o 15,00 h sa bude prezentovať divadlo mladých z Galanty Za šecki drobné s inscenáciou „Spáčka". Dospelých – A kategóriu - Prúdy súčasného divadla budú reprezentovať herci z divadla DISK z Trnavy v sobotu 30. marca 2019 o 19,00 h s autorskou divadelnou hrou „OBOLUS"
Súťažné inscenácie budú hodnotiť osobnosti z radov profesionálov: Mgr. art. Zuzana Šajgalíková dramaturgička, riaditeľka DJP v Trnave, Mgr. art. Michal Jasaň, režisér a dramaturg, prof. Mgr. art. Peter Pavlac, dramatik a dramaturg a Mgr. art. Lucia Lasičková metodička Národného osvetového centra pre divadlo mladých a divadlo dospelých. 
Hlavným kritériom pre postup do celoštátneho kola súťažnych prehliadok FEDIM 2019 a BELOPOTOCKÝ MIKULÁŠ 2019 bude umelecká kvalita inscenačného tvaru a prínos pre ďalšie pozitívne smerovanie amatérskeho divadla.
Krajskú súťažnú prehliadku Malá krajská scénická žatva z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, spolufinancovaná Trnavským samosprávnym krajom.
Hlavným organizátorom prehliadky je Trnavské osvetové stredisko. Za ústretovú spoluprácu ďakujeme Divadlu Jána Palárika v Trnave.
Všetkých Vás srdečne pozývame, vstup je voľný, tešíme sa na plné hľadisko a prajeme krásne umelecké zážitky.
 
Tlačová správa: Trnavské osvetové stredisko

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW