Konferencia Dobrá prax naša inšpirácia

Publikované: 20.03.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
20. 3. 2018 – Odbor sociálnej pomoci Trnavského samosprávneho kraja na základe dlhoročnej spolupráce s Trnavskou univerzitou  (TU) zorganizoval už X. ročník konferencie s medzinárodnou účasťou „Dobrá prax naša inšpirácia" s tematickým zameraním 10 rokov spoločnej cesty. Konferencia sa tradične koná v priestoroch Fakulty zdravotníctva a sociálnej práce TU v aule Pazmáneum, práve v mesiaci marec, kedy Medzinárodná federácia sociálnych pracovníkov IFSW vyhlasuje Svetový deň sociálnej práce. 

Na úvod odzneli príhovory Jany Levickej z katedry sociálnej práce, župana TTSK Jozefa Viskupiča a Silvii Putekovej z Fakulty zdravotníctva a sociálnej práce TU. Spestrením bolo vystúpenie detí z Krízového strediska v Trnave. Nasledovala odborná časť konferencie – prednášky a prezentácie.
Cieľom konferencie bolo vytvárať ďalší priestor vzdelávania sociálnych pracovníkov, skvalitnenie poskytovaných služieb a spolupráce v inštitucionálnej starostlivosti sociálnej sféry. Výstupom konferencie bude zborník s tematickým zameraním na aktuálnu problematiku v oblasti sociálnej práce.  
Počas konferencie bola usporiadaná prehliadka fotografií Juraja Štofeja Cesta do Koburgova zameraná na 15 rokov dobrovoľníctva s rómskymi deťmi, 10 rokov sociálnej práce a 5 rokov činnosti neziskovej organizácie Centra Koburgovo.
-ik-

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW