Konferencia Slovensko proti všetkým mafiám

Publikované: 12.11.2019/ Aktualizované: 21.02.2022
Hlavným rečníkom konferencie bol Taliansky Národný prokurátor pre boj proti mafii a terorizmu Federico Cafiero De Raho, expert s dlhoročnou súdnou praxou a v súčasnosti koordinátor všetkých vyšetrovaní Prokuratúr v Taliansku.

Na konferencii tiež vystúpil zakladateľ Združenia „Libera contro le mafie“ Don Luigi Ciotti, ktorý je lídrom občianskych protestov proti korupcii v Taliansku.
Významným hosťom bola špeciálna redaktorka TG1 Maria Grazia Mazzola, ktorá písala o prepojeniach Nina Vadalà na Slovensku, a ktorá zverejnila fotografie zo sledovania Jána Kuciaka. Expertka, špecializujúca sa na mafie tridsať rokov konferenciu aj moderovala

Ako ďalší rečníci vystúpili advokáti Daniel Lipšic a Roman Kvasnica, europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, bývalý vyšetrovateľ Lukáš Kyselica, líder slovenských protestujúcich farmárov František Oravec, zástupcovia organizácie International Land Coalition, ktorá podporuje farmárov po celom svete či britský aktivista Simon Taylor z organizácie Global Witness, ktorá investiguje environmentálne kauzy. Na záver vystúpili šéfredaktor portálu aktuality.sk Peter Bárdy, investigatívni novinári Monika Tódová z Denníka N a Adam Valček z denníka SME.

 

 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW