Kraj má nových podpredsedov a schválený rozpočet

Publikované: 20.12.2017 | Naposledy aktualizované 21.02.2022
20. 12. 2017 – Novozvolení poslanci Trnavského samosprávneho kraja sa stretli na svojom prvom pracovnom rokovaní Zastupiteľstva. Medzi najdôležitejšie body programu patrilo zvolenie podpredsedov kraja, zloženie odborných komisií a schválenie budúcoročného krajského rozpočtu.

Prvým podpredsedom kraja bude József Berényi, ďalšími troma vicežupanmi budú Roman Sova, Marek Neštický a Pavol Kalman. „Tento dôležitý bod sme schválili a určili sme priority. Je nás teda päť v exekutíve a verím, že budeme napĺňať heslo spolu tvoríme kraj," povedal župan Jozef Viskupič.

Okrem toho zastupiteľstvo personálne obsadilo odborné komisie a Radu TTSK. Komisie sú funkčné a oproti predchádzajúceho obdobia sú otvorené aj pre zástupcov verejnosti. Komisie sú jedenásťčlenné a v každej sú tri miesta pre odborníkov. Do 31. januára budúceho roka sa môžu záujemcovia prihlásiť na Úrade TTSK.

Poslanci zároveň schválili jeden z najdôležitejších dokumentov kraja – rozpočet na rok 2018. „Schválený je veľmi podobne ako bol predložený predchádzajúcim vedením. Je odpojený dôležitý register investícií, ktorý sa budeme snažiť čo najskôr aktualizovať. Našou ambíciou je, aby sme to stihli na najbližšom rokovaní, ktoré by mohlo byť v úvode februára." ozrejmil župan.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram