Kraj prináša elektrické kolobežky do viacerých miest

Publikované: 07.06.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

„Som rád, že sa nám podarilo priniesť elektrické kolobežky Bolt do Trnavského kraja. Jedným z našich hlavných cieľov je znížiť počet krátkych jázd autami, predovšetkým v centrách miest. Kolobežky sú rýchlejšie a ekologickejšie. Ich používanie sme sa rozhodli podporiť spolu sumou 16-tisíc eur. Som rád, že spoločnosť Bolt našla model na to, ako službu prevádzkovať aj v menších mestách, a to po dohode s primátormi. Hlavným úmyslom kraja, je zaviesť tento typ dopravy práve do viacerých menších miest,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Pripravené sú aj špeciálne uvítacie promo kódy. Prvých 100 užívateľov dostane zľavu 1 euro na premiérových 10 jázd. Pokiaľ je cena za jazdu 1,2 eur, užívateľ zaplatí 20 centov. V prípade, keď bude jazda stáť menej ako jedno euro, jazda je bezplatná. Kódy pre jednotlivé mestá župa zverejní na svojom Facebook-u Trnavský samosprávny kraj.

„Trnavská župa, ako jediná na Slovensku a v Česku, chce pokryť kolobežkovou dopravou celé svoje územie. To môže byť príkladom pre ostatné kraje, ako dostať praktickú a ekologickú dopravu bližšie k ľuďom. Kolobežky sú cenovo dostupné pre každého a snažíme sa, aby boli v mestách čo najlepšie umiestnené,“ povedal zástupca spoločnosti Bolt Martin Zajíc.

Kolobežku Bolt si môže záujemca požičať cez aplikáciu Bolt v App Store alebo Google Play. Po inštalácii je potrebné zaregistrovať sa, uviesť kontaktné údaje a zadať číslo platobnej karty. V aplikácii sa na mape zobrazia voľné kolobežky a stav ich nabitia. Cena za začatie jazdy je 50 centov. Každá začatá minúta jazdy stojí 10 centov. Platba prebehne automaticky po skončení jazdy.

Dôležitá je bezpečnosť a ohľaduplnosť počas jazdy. V niektorých zónach bude rýchlosť znížená.

Kolobežku treba zaparkovať na vhodné miesto a odfotiť ju. Pri parkovaní je dôležité všimnúť si plochy, kde je zákaz parkovania kolobežiek. V aplikácii sú parkoviská určené symbolom „P“. Pri viacnásobnom nesprávnom zaparkovaní hrozí trvalé zablokovanie profilu v aplikácií.

Jozef Viskupič, trnavský župan

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW