Kraj začal s výstavbou novej telocvične v Dunajskej Strede

Publikované: 25.01.2022/ Aktualizované: 22.02.2022

„Pokračujeme v realizácii rozsiahleho plánu na rozvoj športovej infraštruktúry vo všetkých siedmich okresoch Trnavského kraja. Dnes sme spustili výstavbu telocvične pri Gymnáziu Ladislava Dúbravu v Dunajskej Strede, do ktorej investujeme skoro 867-tisíc eur. Moderné športovisko prepojíme s už existujúcim objektom v areáli školy. Verím, že nová hracia plocha, šatne, sociálne zariadenia, ale aj miestnosť pre gymnastiku vytvoria moderné športovisko pre študentov, ale aj pre širšiu komunitu v Dunajskej strede,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič počas slávnostného štartu stavebných prác v utorok 25. januára 2022.

Odovzdanie staveniska úspešnému uchádzačovi, ktorý vzišiel z verejného obstarávania, OSP Danubius DS, s.r.o., prebehlo v decembri 2021. Odvtedy prebehli prípravné práce. Plánovaný koniec výstavby novej telocvične je v decembri tohto roka.

Objekt telocvične bude pozostávať z dvoch častí, a to z hracej plochy a sociálnej časti. Hracia plocha, šatne so sprchami pre študentov a študentky a miestnosť so športovým náradím sa bude nachádzať na prízemí. Na vrchnom poschodí vznikne technická miestnosť, strojovňa vzduchotechniky a učebňa gymnastiky.

„Podobne, ako v prípade výstavby telocvične v Gbeloch, chceme aj na tento projekt získať dotáciu z Fondu na podporu športu. Požiadame o spolufinancovanie vo výške 520-tisíc eur,“ doplnil trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že v decembri minulého roka krajskí poslanci schválili vyčlenenie 200-tisíc eur pre Mesto Dunajská Streda na prekrytie ľadovej plochy.

Trnavská župa v minulom roku začala s realizáciou rozsiahleho plánu na rozvoj športovej infraštruktúry, ktorá sa nachádza pri stredných školách vo všetkých siedmich okresoch. Na výstavbu a modernizáciu 13 telocviční a vonkajších športovísk kraj vyčlenil viac ako 7 miliónov eur.

V Dunajskej Strede bola v roku 2021 dokončená prvá fáza modernizácie športového areálu pri Gymnáziu Ármina Vambéryho s vyučovacím jazykom maďarským v hodnote 130-tisíc eur a finalizuje sa druhá etapa rekonštrukcie plavárne a saunového sveta na SOŠ rozvoja vidieka s vyučovacím jazykom maďarským za 200-tisíc eur. V pláne je rekonštrukcia telocvične a vonkajšieho športoviska SOŠ stavebnej s vyučovacím jazykom maďarským s odhadovanými nákladmi 250-tisíc eur.

 

Jozef Viskupič, trnavský župan

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW