Kraj začal s výstavbou telocvične v Gbeloch, mesto na ňu čaká 70 rokov

Publikované: 26.04.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

Trnavský samosprávny kraj začal s výstavbou telocvične na Strednej odbornej škole elektrotechnickej v Gbeloch. V rámci realizácie stavby už prebehli búracie a výkopové práce, momentálne prebieha betónovanie základovej konštrukcie. Po dokončení základovej dosky bude nasledovať murovanie a osadenie strešného plášťa.

„Tak ako sme sľúbili v roku 2018, začali sme stavať úplne novú telocvičňu v Gbeloch. Študenti, ale aj obyvatelia mesta na to čakali vyše 70 rokov. Objekt bude moderný a multifunkčný, samozrejmosťou bude kvalitné vybavenie a zázemie. Predpokladáme, že študenti začnú novú telocvičňu využívať už na budúci september,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Do verejného obstarávania, ktoré realizovala Stredná odborná škola elektrotechnická sa zapojilo 16 uchádzačov. Víťaznú ponuku predložila spoločnosť PALKOVIČ-SK, s.r.o, a to vo výške takmer 800 tisíc eur s DPH. Ide o približne 20 percentnú úsporu oproti odhadu.

„Táto stredná škola doteraz nedisponovala vlastnou telocvičnou. Hodiny telesnej a športovej výchovy boli zabezpečované v prenajímanej telocvični, ktorá patrí našej Základnej umeleckej škole. Som veľmi rád, že trnavská župa realizuje veľkú investíciu, z ktorej bude mať úžitok aj širšia verejnosť,“ dodal primátor mesta Gbely a zároveň poslanec krajského zastupiteľstva Jozef Hazlinger.

Župa projekt financuje z vlastných zdrojov. Zároveň však požiadala o príspevok vo výške 50 % z Fondu na podporu športu. Zámer odobrili krajskí poslanci na svojom marcovom rokovaní. Ambíciou kraja je zapojiť sa aj do ďalších podobných výziev fondu.

Trnavská župa v tomto roku začala s realizáciou rozsiahleho plánu na rozvoj športovej infraštruktúry, ktorá sa nachádza pri župných stredných školách vo všetkých siedmich okresoch. Na výstavbu a rekonštrukciu 13 telocviční a vonkajších športovísk je na najbližšie na dva roky v rozpočte vyčlenených viac ako 7 miliónov eur.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW