Kraj zefektívni spoluprácu v rámci EÚ

Publikované: 18.05.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
18. 5. 2018 – Župan Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozef Viskupič a riaditeľ Výskumného centra Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (SFPA) Alexander Duleba dnes v Trnave podpísali memorandum o vzájomnej spolupráci na spoločnom projekte - Zlepšenie európskej spolupráce VÚC za účelom zefektívnenia územnej samosprávy.

„Skúsenosti výskumného centra využijeme v oblastiach, ktoré sú pre našu župu z hľadiska jej rozvoja prioritné," vysvetlil trnavský župan Jozef Viskupič. „Hľadanie dobrých príkladov v iných krajoch a územných celkoch Európy bude určite veľmi prínosné. Vítame, že nám tento projekt pomôže rozšíriť kapacity v oblasti rozvíjania európskej agendy a európskej dimenzie župy. Tiež pomôže pri prenose skúseností, pri spájaní regiónov s podobnými záujmami, či pri ovplyvňovaní legislatívy."
„Základným cieľom projektu je zlepšenie fungovania vyšších územných celkov cez vyššiu účinnosť ich európskych aktivít a tým zvýšenie schopnosti VÚC a aj Slovenskej republiky ako celku presadzovať svoje záujmy na úrovni Európskej únie," povedal Alexander Duleba.
Výskumné centrum si dalo za úlohu identifikovať slabé miesta v európskej agende TTSK a na základe tohto pripraviť podrobnú stratégiu jej rozvoja. V ďalšej fáze po audite príde na rad porovnanie s vybranými zahraničnými územnými jednotkami a na záver aktivity zamerané na prípravu podrobnej stratégie a projektového plánu a na predstavenie stratégie TTSK v Bratislave a Bruseli.
Ďalším partnerom projektu bude aj Prešovský samosprávny kraj.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW