Kraj získal eurofondy na druhú etapu modernizácie cesty v Lehniciach

Publikované: 30.12.2020/ Aktualizované: 22.02.2022

Trnavská župa získala takmer 2,2 milióna eur z eurofondov na modernizáciu cesty II/572 v obci Lehnice v dunajskostredskom okrese. Celkovo 2.444 metrov dlhý úsek sa čiastočne nachádza v intraviláne obce, v jej miestnej časti Sása, a je v havarijnom stave. V rámci prvej etapy projektu kraj zrekonštruoval 5 kilometrov dlhý úsek medzi obcami Mierovo a Lehnice, ktorý je v užívaní od novembra 2019.

„Dobrá správa o modernizácii ďalšieho úseku tejto cesty poteší nielen obyvateľov Lehníc, ale celého regiónu. Ide totiž o mimoriadne vyťažené dopravné prepojenie nášho s Bratislavským krajom, do a z ktorého denne cestujú tisíce ľudí. Úsek bude komplexne a hĺbkovo zrekonštruovaný. Asfaltový povrch vozovky bude vymenený a cesta bude funkčne odvodnená. Realizácia tejto vyše dvojmiliónovej investície by mala byť ukončená na budúci rok,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Modernizácie ciest spolufinancované z Integrovaného operačného programu tradične prispievajú k zvýšeniu bezpečnosti vodičov a kvality života tých z nich, ktorí sú obyvateľmi kraja. V tomto prípade obnova cesty, ktorá tvorí hlavné dopravné napojenie na cesty 1/61 a 1/63, prispeje k zníženiu nehodovosti, energetickej náročnosti dopravy, ako aj negatívnych dôsledkov na životné prostredie.

„Aj touto formou chceme zmierniť nepriaznivé vplyvy dopravy na život obyvateľov Lehníc, ktorí musia znášať nadmerný hluk, prašnosť, exhaláty či vibrácie. Výrazne sa zlepšia podmienky pre chodcov a cestujúcich prímestskou autobusovou dopravou. Priechody a zastávky sa stanú bezbariérovými a osvetlenými. Pripravené budú aj podmienky na vybudovanie chodníkov a cyklotrás, ktoré zrealizuje obec,“ doplnil župan Viskupič.

Už v prvej etape projektu boli nainštalované moderné prvky pasívnej bezpečnosti vrátane elektronického merača rýchlosti pred vstupom do obce.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW