Krajská súťaž dobrovoľných hasičov

Publikované: 12.12.2013/ Aktualizované: 21.02.2022
12.12.2013

Futbalové ihrisko v Horných Orešanoch patrilo prvú júlovú sobotu hasičom. Súťažili víťazi okresných kôl v okresoch trnavského kraja a bojovali o postup na Majstrovstvá DHZ a hasičského dorastu  SR, ktoré sa uskutočnia 10. a 11. 8. 2013 v Skalici v našom kraji.

Na krajskú súťaž prišli  hostia - JUDr. Jozef Minárik - čestný prezident  DPO SR a čestný občan Trnavského kraja, Vendelín Horváth - generálny sekretár DPO SR, Mgr. Jozef Behúl - poradca TTSK, Bc. Ján Kormúth - starosta obce Horné Orešany, Ing. Vojtech Nagy - viceprezident DPO SR, Ing. Ivan Mička - predseda OV DPO Trnava, JUDr. Vojtech Valkovič - riaditeľ KR HaZZ v Trnave a Ing. Milan Čermák - vedúci OPT na OR HaZZ v Trnave Marta Hurbanisová - predsedníčka KV DPO Trnava, Eugen Czajlík - krajský veliteľ , Ján Blažo - tajomník KV DPO Trnava a delegácia hasičov z Maďarska - župy Gőr-Moson-Sopron  a iní hostia.

Súťažilo sa v štyroch kategóriách a to muži, ženy, dorastenky a dorastenci v dvoch disciplínach a to požiarny útok s vodou a štafetový beh 8 x 50 m. Súťaže sa zúčastnilo 22 družstiev s nášho kraja.

Všetky družstvá bojovali s časom, aby získali ten najlepší čas, lebo len tak by mali šancu na postup. Po napínavom boji na slávnostnom vyhodnotení boli vyhlásené výsledky.

V mužskej kategórii zvíťazilo družstvo z Kátloviec (okres Trnava) , druhé miesto obsadilo družstvo mužov z Moravského Svätého Jána (okres Senica) a tretia priečka patrila Trstenej na Ostrove (okres  Dunajská Streda), u žien si vybojovalo víťazstvo družstvo žien Suchá nad Parnou (okres Trnava) , druhá priečka patrila ženám z Dvorníkov (okres Piešťany-Hlohovec) a tretia družstvu žien z Šamorína (okres Dunajská Streda).

U dorastencov zvíťazilo družstvo z Podbranča - Hornej Doliny (okres Senica), druhé miesto patrilo Košolnej (okres Trnava) a tretie dorastencom zo Zlatých Klasov (okres Dunajská Streda). Družstvo dorasteniek zo Senice (okres Senica) si vybojovalo prvenstvo, druhé miesto patrí dorastenkám zo Zelenča (okres Trnava) a tretie Dorastenkám z Blažova (okres Dunajská Streda).  Z výsledkov vyplýva ,že trnavský kraj na Majstrovstvách DHZ a hasičského dorastu v Skalici budú reprezentovať dva okresy Trnava a Senica, kde okres Senica bude družstvami dorastencov a dorasteniek (Podbranč Horná Dolina a Senica) bojovať v sobotu 10.8.2013 a okres Trnava  družstvami  mužov a žien (Kátlovce a Suchá nad Parnou) zabojuje v nedeľu 11.8.2013.

Blahoželáme víťazom a prajeme im veľa športového šťastia na "republike".

Záverom sa chceme poďakovať sa spoluprácu a hladký priebeh krajskej súťaže predstaviteľom  okresu Trnava , DHZ  a Obci Horné Orešany, rozhodcom, členom komisií.

Samotným pretekárom ďakujeme za pekný športový zážitok.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend