Krajská súťaž dobrovoľných hasičov

Publikované: 12.12.2013/ Aktualizované: 21.02.2022
12.12.2013

Futbalové ihrisko v Horných Orešanoch patrilo prvú júlovú sobotu hasičom. Súťažili víťazi okresných kôl v okresoch trnavského kraja a bojovali o postup na Majstrovstvá DHZ a hasičského dorastu  SR, ktoré sa uskutočnia 10. a 11. 8. 2013 v Skalici v našom kraji.

Na krajskú súťaž prišli  hostia - JUDr. Jozef Minárik - čestný prezident  DPO SR a čestný občan Trnavského kraja, Vendelín Horváth - generálny sekretár DPO SR, Mgr. Jozef Behúl - poradca TTSK, Bc. Ján Kormúth - starosta obce Horné Orešany, Ing. Vojtech Nagy - viceprezident DPO SR, Ing. Ivan Mička - predseda OV DPO Trnava, JUDr. Vojtech Valkovič - riaditeľ KR HaZZ v Trnave a Ing. Milan Čermák - vedúci OPT na OR HaZZ v Trnave Marta Hurbanisová - predsedníčka KV DPO Trnava, Eugen Czajlík - krajský veliteľ , Ján Blažo - tajomník KV DPO Trnava a delegácia hasičov z Maďarska - župy Gőr-Moson-Sopron  a iní hostia.

Súťažilo sa v štyroch kategóriách a to muži, ženy, dorastenky a dorastenci v dvoch disciplínach a to požiarny útok s vodou a štafetový beh 8 x 50 m. Súťaže sa zúčastnilo 22 družstiev s nášho kraja.

Všetky družstvá bojovali s časom, aby získali ten najlepší čas, lebo len tak by mali šancu na postup. Po napínavom boji na slávnostnom vyhodnotení boli vyhlásené výsledky.

V mužskej kategórii zvíťazilo družstvo z Kátloviec (okres Trnava) , druhé miesto obsadilo družstvo mužov z Moravského Svätého Jána (okres Senica) a tretia priečka patrila Trstenej na Ostrove (okres  Dunajská Streda), u žien si vybojovalo víťazstvo družstvo žien Suchá nad Parnou (okres Trnava) , druhá priečka patrila ženám z Dvorníkov (okres Piešťany-Hlohovec) a tretia družstvu žien z Šamorína (okres Dunajská Streda).

U dorastencov zvíťazilo družstvo z Podbranča - Hornej Doliny (okres Senica), druhé miesto patrilo Košolnej (okres Trnava) a tretie dorastencom zo Zlatých Klasov (okres Dunajská Streda). Družstvo dorasteniek zo Senice (okres Senica) si vybojovalo prvenstvo, druhé miesto patrí dorastenkám zo Zelenča (okres Trnava) a tretie Dorastenkám z Blažova (okres Dunajská Streda).  Z výsledkov vyplýva ,že trnavský kraj na Majstrovstvách DHZ a hasičského dorastu v Skalici budú reprezentovať dva okresy Trnava a Senica, kde okres Senica bude družstvami dorastencov a dorasteniek (Podbranč Horná Dolina a Senica) bojovať v sobotu 10.8.2013 a okres Trnava  družstvami  mužov a žien (Kátlovce a Suchá nad Parnou) zabojuje v nedeľu 11.8.2013.

Blahoželáme víťazom a prajeme im veľa športového šťastia na "republike".

Záverom sa chceme poďakovať sa spoluprácu a hladký priebeh krajskej súťaže predstaviteľom  okresu Trnava , DHZ  a Obci Horné Orešany, rozhodcom, členom komisií.

Samotným pretekárom ďakujeme za pekný športový zážitok.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW