Krajskí cestári sú pripravení na obdobie zimnej údržby, vozidlá vyrazili do terénu

Publikované: 26.11.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

„Do vynovenia vozového parku sme investovali 11 miliónov eur. Prvých pár kusov z viac ako 300 kusov novej techniky sme stihli zapojiť do uplynulej zimnej údržby. Ďalšie sme využili v lete na zametanie, vysprávky ciest alebo kosenie a mulčovanie trávy. Na blížiacu sa zimu sme plne pripravení. V súčasnosti disponujeme dostatočným počtom vlastných vozidiel, ktoré sú špecializované na výkon zimnej údržby. Ide najmä o 34 nových sypačov, 20 nových multifunkčných nosičov náradia a príslušenstvo. Rovnako to výrazne zlepší podmienky práce našim cestárom, z ktorých 150 je vodičov,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Zimná údržba, ktorej termíny určuje Slovenská správa ciest, sa štandardne začína začiatkom novembra a v závislosti od vývoja počasia trvá do konca marca. Vzhľadom na priaznivé poveternostné podmienky v Trnavskom kraji spúšťa SÚC TTSK zimnú údržbu zvyčajne koncom novembra, respektíve začiatkom decembra.

„Na našich skladoch sa pred zimnou údržbou nachádza približne 4.680 ton soli, 6.460 ton kameniva, dvetisíc ton zmiešaného posypového materiálu a 66-tisíc litrov soľanky. Aj vďaka novej technike posýpame efektívnejšie, čo je prospešnejšie aj pre životné prostredie i rozpočet. Očakávam, že nadviažeme na minulú zimu, počas ktorej sa nám pri výraznom zvýšení výkonov podarilo znížiť výdavky o takmer milión eur, pričom išlo o celkovo najnižšie náklady za posledných päť rokov,“ poznamenal riaditeľ SÚC TTSK Dalibor Trebichalský.

Telefónne čísla nonstop dispečingu zimnej údržby sú 033/ 55 31 344 pre okresy Galanta, Hlohovec, Piešťany a Trnava, 031/ 55 22 422 pre okres Dunajská Streda a 034/ 65 12 735 pre okresy Skalica a Senica. Viac informácií je dostupných na www.spravaciest.sk.

Jozef Viskupič, trnavský župan

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW