Krajskí poslanci budú schvaľovať záverečný účet za minulý rok

Publikované: 25.06.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

„Naše hospodárenie v roku 2020 významne ovplyvnila kríza vyvolaná pandémiou ochorenia COVID-19. Jej vplyv je citeľný predovšetkým vo výpadku daňových príjmoch, ktoré tvoria podstatnú časť príjmov kraja. Teším sa, že po revízii prognóz v druhej polovici minulého roka sa nám podarilo zachovať tempo investícií a rozvoja kraja. Pokračujeme v ňom aj tento rok,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Ďalšími finančnými bodmi rokovania bude úprava zásad rozpočtového hospodárenia kraja a spolufinancovanie eurofondových projektov.

„V širšom kontexte sme sa pozreli na všetky úvery, ktoré kraj v minulosti prijal a momentálne ich spláca. Vzhľadom na nízke úrokové sadzby na trhu sme prehodnotili ich výhodnosť. Na základe výsledkov našej analýzy sme sa rozhodli refinancovať jeden z komerčných úverov z minulosti. Výrazne klesne ročná úroková sadzba, pričom celková úspora bude predstavovať takmer 600-tisíc eur,“ avizoval jeden z bodov rokovania župan Viskupič.

Program rokovania a materiály sú zverejnené na https://osam.trnava-vuc.sk/#sk/view-zastupitelstvo-zasadnutia/2017-2022. Online prenos rokovania bude k dispozícii na profiloch trnavskej župy na Facebook-u a YouTube, ako aj na www.zastupitelstvo.sk.

Jozef Viskupič, trnavský župan

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW