Kreatívne susedstvo

Publikované: 29.05.2018/ Aktualizované: 21.02.2022

Pod mottom „Kreatívne susedstvo" pozval Regionálny manažment Burgenland rakúskych a slovenských hostí z prepojených regiónov v rámci cezhraničného projektu ConnReg SK-AT do vinárstva Hillinger v Jois, za účelom diskusie o tvorivých aspektoch a inovatívnych nápadoch na oživenie dediny.

Odborný seminár „Kreatívne susedstvo" bol zameraný na tvorivé aspekty a inovatívne nápady predovšetkým na oživenie dediny. O úspechoch, ktoré dosiahla dedina Ottensheim, hovoril vo svojom príspevku Klaus Hagenauer. Predstavil projekt „Dedina v rozkvete", vyzdvihol odvahu prijímať nové netradičné nápady v centre inovatívnej skupiny mladých ľudí a kreatívnych podnikateľov. Marie Theres Zirm zriadila v obci Weiz agentúru, ktorá sa zameriava na sprevádzanie podnikateľov, poradenstvo, vypracovávanie koncepcií. Projekt je financovaný z Hospodárskej komory Rakúska. Vydali brožúru Kooperácia v kreatívnom priemysle. V popoludňajšej časti Astrid Rainer prezentovala projekt Susedská pomoc+, do ktorého je zapojených 6 okolitých obcí. Ponúka nízkoprahové sociálne služby, ktoré koordinujú zamestnanci a vykonávajú dobrovoľníci. Na báze dobrovoľníkov, prevažne dôchodcov, poskytujú služby ako prepravu, sprevádzanie na úrady, k lekárovi, na nákupy a pod. K spríjemneniu pracovnej atmosféry prispela aj krátka exkurzia vo vinárstve a priľahlých vinohradoch.
Odborné stretnutie prispelo k výmene poznatkov, posilneniu spolupráce a ďalšiemu rozvoju prihraničnej oblasti medzi Trnavským samosprávnym krajom, Burgenlandom a Dolným Rakúskom.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW