Kreatívny inkubátor - Divadelné entrée

Publikované: 06.02.2023 | Naposledy aktualizované 06.02.2023

V Kreatívnom centre Trnava otvárame nový program plný príležitostí pre amatérskych hercov či nadšencov divadelníctva. Po prvom všeobecnejšom programe Inkubátor pre nepodnikateľov sme dali hlavy dokopy a pustili sa do vytvárania špecifickejšie zacielených programov. Prvým z týchto programov je Kreatívny inkubátor - Divadelné entrée. Hľadáme 30 účastníkov, ktorí získajú príležitosť učiť sa od skúsených hercov, režisérov či divadelných dramaturgov. Pripravené máme tri workshopy, počas ktorých budeme pracovať na praktických zručnostiach užitočných vo svete divadla či filmu. Bude to pohybový workshop zameraný na javiskový pohyb, hlasový workshop a workshop zameraný na prácu s textom a improvizáciu. Pripravené máme aj tri teoretické prednášky, kde sa spolu s lektormi pozrieme na možnosti zakladania a vedenia divadelných spolkov, písanie grantov či marketing.


Riaditeľka Kreatívneho centra Zuzana Bezáková dopĺňa: “Naším cieľom v Kreatívnom centre Trnava je zmysluplná podpora umeleckej a tvorivej komunity. Aj preto sa celý program Divadelného entrée bude niesť v duchu profesionalizácie, ako aj podpory tvorby. Navyše, účastníci sa okrem workshopov môžu tešiť aj na networkingové podujatia, či priestory na skúšanie, ktoré im do konca roka 2023 poskytneme v čoskoro dokončených priestoroch Kreatívneho centra.”


Z projektových dôvodov účastník nesmie byť podnikateľom a musí mať aspoň amatérske herecké či divadelné skúsenosti. Účasť v programe Kreatívny inkubátor - Divadelné entrée je zadarmo a prihlásiť sa je možné do 10. februára 2023 tu: kct.sk/vyzvy/kreativny-inkubator-divadelne-entree/. Okrem Divadelného entrée pripravujeme aj iné programy, zamerané na ďalšie skupiny kreatívcov v Trnave a okolí. Už v blízkej dobe otvoríme programy pre výtvarníkov či spevákov a nielen to. Vrcholiace stavebné práce Kreatívneho centra na Hlavnej 17 v Trnave znamenajú otvorenie a sprístupnenie moderných priestorov už tento rok.

Stavbu aj projekt Kreatívneho centra Trnava v hodnote 8 mil. eur realizuje Trnavský samosprávny kraj s finančnou podporou z Integrovaného regionálneho operačného programu. Tohtoročné otvorenie znamená, že množstvo nových príležitostí pre kreatívne povolania v našom regióne už čoskoro narastie a my sa toho už nevieme dočkať.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram