Výstava Ivana Kybasta – Zakorenený v Hlohovci II.

Publikované: 14.02.2024 | Naposledy aktualizované 14.02.2024
V Robotníckom dome Vlastivedného múzea v Hlohovci sa dňa 8.2.2024 uskutočnila vernisáž výstavy miestneho rodáka Ivana Kybasta.
Nestáva sa často, aby sa v jednej osobe stavebného inžiniera a projektanta stretli aj umelecké vlohy výtvarníka, sochára a huslistu. Takéto vzácne splynutie možno nájsť u Hlohovčana Ing. Ivana Kybasta (1928 – 2013), projektanta vodných diel a priehrad a slovenského neprofesionálneho umelca. V samotnom rodnom meste vystavoval Ivan Kybast trikrát. V rokoch 1966, 1990 a 2023. Poslednú jeho výstavu s názvom Zakorenený v Hlohovci mali možnosť vidieť návštevníci hlohovského kina Úsmev. Rodina výtvarníka tu odprezentovala väčšinou diela z umelcovej maliarskej tvorby.
V roku 2024 nadväzuje Vlastivedné múzeum v Hlohovci na túto inštaláciu novou výstavou Zakorenený v Hlohovci II., kde sa návštevníkom predstavuje najmä sochárska tvorba a proces tvorby diel autora, ktoré sú mimoriadne zaujímavé v porovnaniach a zisteniach, čo napokon zo skíc a návrhov na papieri sa prenieslo do priestorového stvárnenia.
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW