Letisko Piešťany bude druhýkrát hostiť festival letectva

Trnavský samosprávny kraj organizuje v spolupráci so Slovenskou leteckou agentúrou druhý ročník Festivalu letectva Piešťany. Počas víkendu od piatka 6. do nedele 8. mája 2022 sa uskutoční na Letisku Piešťany, ktorého je župa majoritným akcionárom.

„Po vynútenej pandemickej prestávke opäť všetkých pozývam na Festivale letectva Piešťany, ktorý bude najväčším tohtoročným podujatím v Trnavskom kraji. So Slovenskou leteckou agentúrou sme pripravili atraktívny program s domácou a zahraničnou účasťou pre všetky vekové kategórie i odbornú verejnosť. Už v piatok otvoríme výstavu aerosalón. Následne nás čaká aj slovenská premiéra unikátnej nočnej show akrobatických letov so svetelnými a pyrotechnickými efektmi. Počas troch dní bude pripravený aj atraktívny sprievodný program. Medzi stánkami nebude chýbať prezentačný priestor krajskej organizácie cestovného ruchu,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že podujatie má obrovský potenciál zviditeľniť Trnavský kraj doma aj v zahraničí.

Hlavný program je naplánovaný na sobotu 7. mája, kedy sa uskutoční uvítací ceremoniál za účasti premiéra Eduarda Hegera a ďalších predstaviteľov vlády. Festival letectva má aj spomienkový charakter, keďže časť programu je venovaná 103. výročiu úmrtia Milana Rastislava Štefánika, ako aj oslavám konca druhej svetovej vojny a Dňa Európy.

Na Festivale letectva sa tradične zúčastnia lietadlá Vzdušných síl Ozbrojených síl SR a Letky Ministerstva vnútra SR. Predstavia sa aj leteckí akrobati zo Škandinávie, Maďarska, Poľska, Českej republiky a Litvy. Profesionálne vystúpenia predvedú aj parašutisti, paraglidisti a nebudú chýbať ani vrtuľníky, dronová či balónová šou. Highlightom piatkového a sobotného programu bude nočná letecká šou s lasermi a pyrotechnikou na lietadlách.

Okrem bohatého letového programu počas všetkých troch dní bude pre návštevníkov sprístupnená európska výstava letectva Aeroexpo, kde bude vystavených viac ako 70 kusov európskej leteckej techniky. Výstava bude bezplatne sprístupnená pre verejnosť v piatok 6. mája od 9:00 hod. do 14:00 hod.

Podrobný program je zverejnený na webovej stránke  www.festivalletectva.sk.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW