Letisko Piešťany ponúkne atraktívnu leteckú show

Publikované: 26.04.2019/ Aktualizované: 21.02.2022
26. 4. 2019 – Už budúci víkend, 4.-5. mája 2019, sa na Letisku Piešťany uskutoční Festival letectva Piešťany 2019. Táto udalosť sa na piešťanské letisko vracia pod dlhých rokoch. Festival bude venovaný 100. výročiu udalostí spojených s menom Milana Rastislava Štefánika. 

„Pre náš kraj je výborná správa, že sa nám podarilo vrátiť letecké dní práve na župné letisko v Piešťanoch. Táto oslava letectva sa k nám vracia po 12 rokoch. Som rád, že môžeme ľuďom ponúknuť atraktívny program," povedal Jozef Viskupič, trnavský župan. 
Pre verejnosť budú pripravené veľkokapacitné parkoviská priamo pri letisku, vrátane vyhradených plôch pre bicykle a kolobežky. Parkovacích miest bude preto dostatok. Brány letiska sa otvoria  o ôsmej hodine ráno. 
Motoristi si môžu na webstránke festivalu už teraz pozrieť, akými cestami sa dostanú k obidvom veľkým parkoviskám a vybrať si trasu, ktorá im vyhovuje. 
Pre návštevníkov je tiež zabezpečená  verejná doprava. Je teda možnosť pricestovať na piešťanskú železničnú stanicu, odkiaľ bude počas celého podujatia zabezpečená kyvadlová preprava na letisko.
Hlavným organizátorom leteckých dní je Slovenská letecká agentúra. Trnavský samosprávny kraj je spoluorganizátorom podujatia.
 
Všetky dôležité informácie sú k dispozícii aj na www.festivalletectva.sk.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend