Letisko Piešťany sa odvolá voči rozhodnutiu súdu v prípade nehoráznych odmien a zlatých padákov

Publikované: 13.05.2019/ Aktualizované: 21.02.2022
13. 5. 2019 – Letisko Piešťany a.s. sa odvolalo voči rozhodnutiu Okresného súdu v Piešťanoch vo veci vyplatenia odmien vo výške viac ako 38 tis. € Vladimírovi Krátkemu, bývalému členovi vedenia letiska. Napriek tomu, že okresný súd tento nárok uznal, trnavská župa stále trvá na stanovisku, že vyplatenie odmien ľuďom, ktorí priviedli letisko na pokraj zániku, je nehorázny a jednoznačne v rozpore s verejným záujmom. 

„Ďalej budeme brániť majetok trnavskej župy. Sme presvedčení, že ľudia, ktorí priviedli župné letisko na pokraj zániku, nemajú morálny nárok na akúkoľvek odmenu. Letisko preto podalo odvolanie voči rozhodnutiu okresného súdu o priznaní nároku pre V. Krátkeho, rozhodovať bude Krajský súd v Trnave," povedal trnavský župan Jozef Viskupič. 
Bývalý manažment letiska zanechal spoločnosť s celkovým dlhom 2,3 mil. € a dnes si niektorí jeho členovia súdnou cestou vymáhajú za svoje pôsobenie obrovské finančné odmeny. Celková výška nevyplatených odmien bývalým členom vedenia letiska, aj s úrokmi z omeškania, prekračuje čiastku pol milióna eur.
Vladimír Krátky sa ako člen predstavenstva zúčastnil 22 zasadnutí, v prepočte teda jedna jeho účasť vychádza na sumu viac ako 1 700 €. Nie je jasné, čo vlastne za tie obrovské peniaze robil, keďže letisku žiadnym spôsobom nepomohol, naopak letisko smerovalo k totálnemu úpadku. 
V kontraste s prístupom minulého vedenia letiska a TTSK, súčasní nominanti TTSK v orgánoch letiskovej spoločnosti pracujú bez nároku na odmenu. Nové vedenie, za aktívnej spolupráce ďalších akcionárov, Mesta Piešťany a Ministerstva dopravy a výstavby SR, začalo letisko manažérsky riadiť a modernizovať. Letisku sa za niečo vyše roka podarilo získať historicky prvé charterové lety a minulý víkend sa na letisko vrátili aj letecké dni – Festival letectva Piešťany. TTSK plánuje v spolupráci so Slovenskou leteckou agentúrou festival organizovať aj v ďalších rokoch. 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW