Logisti na stáži v rámci projektu Erasmus+

Publikované: 19.11.2019/ Aktualizované: 21.02.2022

V druhej polovici októbra sa deväť študentov odboru logistika zúčastnilo zahraničnej stáže v rámci projektu Erasmus+ vo firme ČD Cargo – prevádzková jednotka Česká Třebová. Firma ČD Cargo je dcérskou spoločnosťou Českých dráh a zaoberá sa prepravou širokej škály tovarov od surovín po výrobky s vysokou pridanou hodnotou, prepravou kontajnerov, mimoriadnych zásielok, prenájmom železničných vozov, vlečkovými a ďalšími prepravnými službami.

Študenti sa počas svojej praxe stali súčasťou „Řízení provozu Česká Třebová“, ktoré sa skladá z dvoch oddelení. Mali možnosť postupne sa oboznámiť s chodom oboch oddelení, informačnými systémami a konkrétnymi činnosťami jednotlivých pracovníkov.

Erasmus nie je len o práci, ale aj o zábave. A tak si logisti vo voľnom čase užili bowling či plaváreň alebo si vyskúšali kedysi populárne ľudové auto značky Velorex v miestnom múzeu zameranom na dopravu. Česká Třebová je významným železničným uzlom, preto nie je problém dostať sa vlakom na mnoho zaujímavých miest. Logisti vyrazili na výlety do Letohradu so zaujímavým múzeom remesiel, Litomyšle s prekrásnym renesančným zámkom a múzeom hračiek, Pardubíc a Hradca Králové s historickými centrami miest. Najväčším zážitkom pre všetkých však určite bola návšteva Prahy.

Po dvoch týždňoch strávených na stáži sa študenti vrátili domov plní nových dojmov, vedomostí, skúseností a zážitkov.

Mgr. Jana Kubíčková

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW