Lúčili sme sa...

Publikované: 19.06.2019/ Aktualizované: 21.02.2022

Rozlúčková slávnosť štvrtákov má aj symbolický význam – predstavuje nielen rozlúčku so strednou školou ale aj koniec bezstarostného detstva a začiatok dospelosti. Za lúčiacimi sa študentmi sa onedlho zatvoria brány školy, opustia jej známe „ štyri steny“, aby sa pozreli zoči-voči novým výzvam života, ktoré sú na jednej strane také lákavé ale na druhej strane sa ich aj obávajú. Preto je taký povznášajúci ale zároveň aj smutný pocit, keď im naposledy zazvoní školský zvonček a zaznie študentská hymna Gaudeamus.

10. mája 2019 sa na Obchodnej akadémii vo Veľkom Mederi lúčilo 65 štvrtákov, z toho 47 študentov študijného odboru obchodná akadémia a 18 študentov študijného odboru manažment regionálneho cestovného ruchu. Na začiatku dňa sa štvrtáci – študenti IV. A, B, C a M stretli na poslednej triednickej hodine vo vyzdobených triedach, aby sa rozlúčili so svojimi triednymi učiteľmi – Lórantom Cséfalvaym, Vince Véghom, Rozáliou Nagy a Katarínou Meszárosovou. Po poslednom zvonení sa spievajúc vybrali s batôžtekmi rozlúčiť sa nielen s priestormi školy, mladšími študentmi ale aj pedagógmi a zároveň prijímali aj gratulácie svojich rodičov, priateľov a príbuzných.

Rozlúčka vyvrcholila oficiálnou časťou na školskom dvore. Slávnosť, ktorá prebiehala dvojjazyčne, otvorili tretiaci privítaním hostí a recitáciou. Následne sa rozlúčili štvrtáci a odznelo poďakovanie z úst zástupcov rodičov. Potom sa ujala slova pani riaditeľka, ktorá študentom pribalila do batôžteka povzbudivé slová na cestu a záverom ocenila tých najlepších verejnou riaditeľskou pochvalou. Na školskej zástave opäť zaviala stuha, ktorá symbolizuje našu spolupatričnosť i to, že o chvíľu pribudnú ďalší absolventi našej školy. A potom sa už ozvali tóny študentskej hymny.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW