Ľudia rozhodnú o projektoch zapojených do Participatívneho rozpočtu

Publikované: 03.05.2019/ Aktualizované: 21.02.2022
3. 5. 2019 – Obyvatelia Trnavskej župy budú môcť svojim hlasom rozhodnúť o tom, ktoré projekty budú podporené z finančných prostriedkov Trnavského samosprávneho kraja. Participatívny rozpočet sa dostal do fázy, kedy navrhovatelia projektov verejne odprezentovali svoje nápady a  prešli prvou časťou rozhodovania - hodnotením projektov zo strany jednotlivých zástupcov zastupiteľstva TTSK, úradu TTSK a občianskej spoločnosti. 

„Projekty, ktoré splnili podmienky, sa budú uchádzať v hlasovaní o podporu obyvateľov kraja. Tí, prostredníctvom online hlasovania s SMS overovaním, budú môcť rozhodnúť o tom, ktoré projekty sa budú v rámci celého kraja realizovať. Hlasovanie bude spustené od 10. do 23. mája 2019," uviedol Jozef Viskupič, trnavský župan.
Zástupcovia Trnavskej župy absolvovali dvanásť verejných stretnutí po celom kraji, kde v prvej fáze komunikovali s uchádzačmi o ich nápadoch a zámeroch a pomáhali s prípravou samotných projektov. Druhé kolo stretnutí sa venovalo verejnej prezentácii projektov a ich hodnoteniu zo strany členov deliberatívneho fóra pre daný okres. Poslednou fázou je samotné hlasovanie obyvateľov kraja, ktorí rozhodnú o tom, ktoré projekty budú podporené. 
Pre rok 2019 schválilo zastupiteľstvo Trnavského samosprávneho kraja na projekt Participatívneho rozpočtu sumu 250 tis. €.
 
Všetky informácie budú dostupné na stránke www.tvorimekraj.sk.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW