Ľudové nôty Záhoria

Publikované: 10.12.2013/ Aktualizované: 21.02.2022
10.12.2013

V stredu 20. marca 2013 priniesli deti záhorského regiónu do kultúrneho stánku v Gbeloch veľa radosti, spevu i tanca. Záhorské osvetové stredisko v Senici, Mesto a Správa mestského
majetku spol. s. r. o. Gbely realizovali Regionálnu súťažnú prehliadku detských folklórnych súborov, speváckych skupín a sólistov okresov Senica a Skalica na ktorej sa predstavili detské folklórne súbory, spevácke skupiny i sólisti z Gbiel, Kuklova, Brodského a Skalice.
Odborná porota, doc. Ján Blaho z katedry tanečnej tvorby VŠMU v Bratislave a Mgr. art. Lenka Filipová speváčka , dramaturgička a projektová manažerka SĽUKU rozhodla, že na Krajskej súťaži detských folklórnych súborov Trnavského kraja 9. mája v Skalici, bude okres Senica reprezentovať detský folklórny súbor Nádej Kuklov – Čáry s pásmom Chodziu dratar po dzedzine a okres Skalica detský folklórny súbor Skaličánek ZUŠ Skalica s pásmom Na remeselnícky bál . Detský folklórny súbor Brodčánek z Brodského získal cenu za pásmo Remeselníci na jarmaku. Ceny za spev si odniesli : Gabriela Beňová z Gbiel, Kristína Hačundová z Brodského a Ester Danihelová zo Skalice . Súčasťou prehliadky bol rozborový hodnotiaci seminár umelecko-pedagogického vedenia súťažiacich s odbornou porotou.
Prehliadku finančne podporili a spoluorganizátorsky vynikajúco zvládli jej hostitelia Mesto a Správa mestského majetku spol. s r. o. Gbely za čo im patrí srdečné poďakovanie.

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend