Maďarskí novinári spoznali Trnavský kraj aj príbeh Ľudovíta Wintera

Pamiatky odkazujúce na spoločnú históriu, liečivé bahno, ale aj cisársky žrebčín v Kopčanoch a vodný mlyn pri Malom Dunaji zaujali zástupcov maďarských médií, ktorí počas štvordňovej infocesty objavovali pre svojich divákov a čitateľov zaujímavosti Trnavského kraja. Hlavným bodom ich programu bola premiéra zážitkovej prehliadky Piešťany podľa Wintera v maďarčine. 

Podľa údajov Štatistického úradu SR počet návštevníkov Trnavského kraja prichádzajúcich z Maďarska pred pandémiou kontinuálne rástol. Vrchol dosiahol v roku 2019, keď sa maďarskí turisti postarali o 15 799 prenocovaní v ubytovacích zariadeniach na území Trnavského kraja. Aktuálne údaje hovoria, že rok 2023 by mohol byť podobne úspešný.

Prispeje k tomu aj infocesta, ktorú pre maďarských novinárov pripravila Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj v spolupráci so Slovakia Travel a oblastnými organizáciami cestovného ruchu Matúšova zem, Rezort Piešťany, Trnava Tourism a Záhorie. 

„Našim cieľom bolo predstaviť Trnavský kraj zážitkov ako výletnú destináciu, ktorú majú maďarskí turisti na dosah. V spolupráci s Divadlom Jána Palárika v Trnave sme pripravili maďarskú verziu zážitkovej prehliadky Piešťany podľa Wintera. Novinári mali možnosť vidieť jej premiéru. Na jeseň už budeme tento originálny produkt cestovného ruchu ponúkať v slovenčine i maďarčine,“ uviedla Katarína Rohaľová z KOCR Trnavský kraj.

Medzi zástupcami maďarských médií, ktorí v polovici apríla Trnavský kraj navštívili, boli okrem štábu verejnoprávnej televízie aj novinári píšuci o cestovaní a víne. Vyskúšali liečivú silu piešťanského bahna v secesnom kúpeľnom dome Irma, vychutnali si večeru priamo pod obrazom Alfonsa Muchu v hoteli Thermia Palace, ale zaujímali sa aj o pamiatky odkazujúce na spoločnú slovenskú a maďarskú históriu. Preto v programe nemohli chýbať návštevy dvoch kráľovských miest – Trnavy a Skalice, ale ani cisársky žrebčín v Kopčanoch a Neogotický kaštieľ v Galante, ktorý je spojený s rodom Esterháziovcov,

„Niektoré maďarské cestovné kancelárie majú v ponuke Slovensko i samotný Trnavský kraj. Štatistiky ukazujú, že počet maďarských turistov na Slovensku rastie a našou úlohou je, aby tento trend pokračoval,“ vysvetlila Soňa Jelínková zo Zahraničného zastúpenia cestovného ruchu SR v Budapešti.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW