Malé Dvorníky budú reprezentovať Slovensko

Publikované: 12.12.2013/ Aktualizované: 21.02.2022
12.12.2013

V Malých Dvorníkoch vyhlásili už siedmy ročník súťaže o Dedinu roka. Práve hostiteľská obec s 1077 obyvateľmi z okresu Dunajská Streda sa stala víťazom pre rok 2013.
Vyhlasovateľmi súťaže sú Ministerstvo životného prostredia SR, Slovenská agentúra životného prostredia, Spolok pre obnovu dediny a Združenie miest a obcí Slovenska. Do súťaže sa tento rok prihlásilo 27 obcí zo siedmich slovenských krajov. Trnavský samosprávny kraj, okrem Malých Dvorníkov, reprezentoval ešte Červeník.
Cieľom súťaže je prezentácia krás, jedinečnosti a úspechov vidieka, zvyšovanie povedomia občianskej spoločnosti o hodnote krajiny, originality a národnej hrdosti, ale aj zvyšovanie konkurencieschopnosti a prestíže slovenských obcí. V tom sa hodnotiacej komisii pozdávali najviac práve Malé Dvroníky, ktoré budú Slovensko v roku 2014 reprezentovať v európskej súťaži o Európsku cenu obnovy dediny, ktorú od roku 1990 vyhlasuje Európske pracovné spoločenstvo pre rozvoj vidieka a obnovu dediny so sídlom vo Viedni.
Malá Dvorníky pripravili skutočné dôstojné vyhodnotenie súťaže, počas ktorého si starosta obce Zoltán Marczell prevzal prvú cenu. Odmenou mu však bola aj spokojnosť prítomných starostov z ostatných obcí, ktorí sa na juhu Slovenska cítili výborne.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW