Matica oslavovala deväťdesiatiny

Publikované: 10.12.2013/ Aktualizované: 21.02.2022
10.12.2013

V Zrkadlovej sále Divadla Jána Palárika sa konali oslavy 90. výročia založenia Miestneho odboru Matice slovenskej v Trnave.  Okrem členov odboru sa osláv zúčastnili aj významní hostia. Medzi nimi predseda Trnavského samosprávneho kraja Tibor Mikuš, predseda Matice slovenskej Marián Tkáč, rektor Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave Jozef Matúš,  evanjelický farár Rastislav Hargaš, či historik Peter Horváth. Predsedníčka miestneho odboru Adriena Horváthová pri príležitosti osláv odovzdala čestné členstvá zúčastneným hosťom. „Aj v tomto kalendárnom roku sa chystáme zúčastniť mnohých podujatí, z ktorých sme niektoré iniciovali práve my," zdôraznila v úvodnom príhovore aktívnu činnosť odboru najmä pri spomienkových akciách.
V sále vystúpila so svojim príhovorom aj univerzitná profesorka E. Fordinálová na tému Dedičstvo otcov. Potom nasledoval zápis hostí do kroniky Miestneho odboru Matice slovenskej. Súčasťou dvojdňových osláv bolo aj výročné zhromaždenie miestneho odboru v Abraháme a voľby predsedu a členov výboru MO Matice slovenskej.
Tatiana Čuperková

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram
Send this to a friend