Mimoriadne zasadnutie Zastupiteľstva TTSK

Publikované: 19.10.2016/ Aktualizované: 21.02.2022

19. 10. 2016 – Poslanci Trnavského samosprávneho kraja sa zišli na treťom mimoriadnom zasadnutí Zastupiteľstva TTSK.

V jeho úvode zložil sľub nový poslanec László Miklós, ktorý nahradil Árpáda Érsaka. Ten sa vzdal mandátu poslanca VÚC, nakoľko bol menovaný ministrom. „Meníme v našom zastupiteľstve nového ministra za dvojnásobného bývalého ministra. Osobnosť pána Miklósa je verejnosti dostatočne známa z jeho pôsobenia, je to vysoko erudovaný odborník a skúsený politik," povedal na margo poslaneckej výmeny predseda kraja Tibor Mikuš.

Trnavský samosprávny kraj odsúhlasil aj spolufinancovanie viacerých projektov v rámci cezhraničnej spolupráce.

„Projekt SacraVelo je zameraný na návštevu kresťanských pútnických miest na Slovensku a v Maďarsku. Ide vlastne o prepojenie siete cezhraničných pútnických cyklotrás v okolí Dunaja. Ďalším je projekt Objavte Malý a Mošonský Dunaj na bicykli a na člne. Sústava dunajských ramien poskytuje prekrásne miesta na trávenie príjemných chvíľ nielen na bicykli, ale aj na člne. Máme záujem, aby sme prilákali čo najviac návštevníkov do nášho kraja," priblížil najbližšie projektové zámery v oblasti cestovného ruchu T. Mikuš.

Kraj okrem toho schválil aj podporu projektu Strednej odbornej školy technickej v Galante a Domova sociálnych služieb pre deti a dospelých v Okoči. 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW