Most medzi Rakovicami a Veselým prejde rekonštrukciou, prispôsobené budú aj prímestské autobusové linky

Trnavský samosprávny kraj spúšťa rekonštrukciu mosta na ceste II. triedy medzi obcami Veselé a Rakovice v okrese Piešťany v hodnote 266-tisíc eur. Most bude kompletne uzavretý v noci z nedele na pondelok 18. júla 2022, pričom obchádzkové trasy budú určené dočasným dopravným značením. Prímestské autobusy budú jazdiť podľa upravených cestovných poriadkov.

„Rekonštrukcie mostov sme si dali ako prioritu, pretože boli niekoľko desiatok rokov zanedbané a stali sa nebezpečné. Aktuálne sa púšťame do celkovej opravy ďalšieho z nich, ktorý je výrazne poškodený. So starostami dotknutých obcí aj so zástupcami významného zamestnávateľa v regióne Plantex sme sa skoordinovali, aby dočasná uzávera mosta čo najmenej zasiahla do bežného života obyvateľov. Tomu sme prispôsobili aj fungovanie prímestskej autobusovej dopravy a obchádzkové trasy,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Premávka na moste bude vylúčená v noci z nedele na pondelok 18. júla 2022. Počas prvého dňa uzávierky prebehne kontrola osadeného dočasného dopravného značenia na obchádzkových trasách a až následne v priebehu dňa sa začne so stavebnými prácami. V transparentnom verejnom obstarávaní, ktoré realizovala Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja (SÚC TTSK), uspela spoločnosť COLAS Slovakia a. s. Rekonštrukčné práce na moste si budú vyžadovať zvýšenú mieru pozornosti zhotoviteľa vzhľadom na to, že sú v jeho tesnej blízkosti vedené viaceré siete ako plyn alebo vysoké elektrické napätie.

Ako doplnil župan Viskupič, „prvotne bola rekonštrukcia mosta plánovaná na dlhší čas. Výsledkom našich stretnutí so zhotoviteľom, dotknutými obcami aj dopravcom sa nám podarilo vyrokovať sprejazdnenie v polovici septembra, pričom toto trvanie prác je určené na minimálny čas. Chcem poprosiť obyvateľov o trpezlivosť pri výstavbe mosta, ktorú bolo potrebné zrealizovať.“

Zmluvný autobusový dopravca župy ARRIVA Trnava upravil cestovné poriadky prímestských liniek prechádzajúcich cez obce Veselé a Rakovice smerom na Trnavu, Vrbové aj Piešťany. Konečné zastávky spojov smerujúcich z oboch smerov budú dočasne vytvorené v tesnej blízkosti mosta. Cestujúci budú môcť prejsť po lávke vedľa mosta, nastúpiť do ďalšieho autobusu a pokračovať v jazde.

Aktualizované cestovné poriadky prímestských liniek platné od pondelka 18. júla 2022, sú zverejnené na webovej stránke župy i dopravcu.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW