Most ponad potok Jarčie pri Šoporni je dočasne uzatvorený, obchádzka vedie aj po dočasnom premostení

Most M2255, ktorý sa nachádza na ceste II. triedy medzi Šoporňou a Dlhou nad Váhom je od pondelka 28. novembra 2022 uzatvorený z dôvodu jeho havarijného stavu. Doprava pre vozidlá do 12 ton vrátane autobusov, ktoré majú výnimku, je presmerovaná na paralelne vedúce dočasné premostenie.

Vozidlá nad 12 ton sú dočasným dopravným značením smerované na obojsmernú obchádzkovú trasu. Od Šale je premávka presmerovaná po ceste I/75. Za okružnou križovatkou pri Galante pokračuje po ceste I/35 až k privádzaču na rýchlostnú cestu R1. Obchádzka zo Šoporne do Šale je totožná.

Trnavský samosprávny kraj, ako vlastník mosta nad potokom Jarčie, je pred podpisom zmluvy so zhotoviteľom komplexnej rekonštrukcie 38-metrového mosta. Župa na rekonštrukciu získala príspevok z eurofondov vo výške 2,1 milióna eur. Počíta sa aj s modernizáciou takmer jedného kilometra cesty. Stavebné práce sa začnú na jar. V prvej etape projektu župa opravila 4,3 kilometra dlhý úsek cesty II/573 za 2,2 milióna eur.

Mostné provizórium vlastní a premiérovo vybudovala Správa a údržba ciest TTSK. Skladá sa z troch častí po osem metrov. Prioritou župy aj v nasledujúcom období ostáva modernizácia mostov, teda provizórium bude podľa potreby použité pri ďalších projektoch.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW