Most v Horných Orešanoch je o krok bližšie k rekonštrukcii, župa vyhlásila verejné obstarávanie

Publikované: 09.07.2022/ Aktualizované: 11.07.2022

Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja (SÚC TTSK) zverejnila súťažné podklady na verejné obstarávanie na rekonštrukciu mosta v Horných Orešanoch. Súťaž sa rozbieha po druhýkrát z dôvodu odstúpenia pôvodného zhotoviteľa od zmluvy. Predpokladaná hodnota zákazky je 522-tisíc eur. Ambíciou kraja je začať s realizáciou rekonštrukcie ešte v tomto kalendárnom roku.

„Zhotoviteľ, ktorého sme vysúťažili ešte minulý rok, napokon odstúpil od zmluvy ešte predtým, ako nastúpil na práce. Keďže chceme začať s rekonštrukciou mosta čo najskôr, rozbehli sme opakované verejné obstarávanie. Aktualizovali sme predpokladanú hodnotu zákazky, ktorá stúpla o 127-tisíc eur a vyšplhala sa na 522-tisíc eur,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Most cez potok Parná v Horných Orešanoch bol postavený v roku 1969 a má 12,5 metra. Nachádza na ceste II. triedy číslo II/502. Podľa diagnostiky z marca 2021 je v zlom stave. Vzhľadom na nefunkčnú izoláciu dochádza k zatekaniu a degradácii jeho nosnej konštrukcie. Cieľom rekonštrukcie je zmodernizovať nosnú konštrukciu, mostný zvršok a zároveň vybudovať systém odvodňovania, čím sa predĺži životnosť objektu a zvýši bezpečnosť účastníkov premávky.

Krajskí poslanci na svojom júnovom zasadnutí schválili zmenu rozpočtu, ktorou navýšili rozpočet na rekonštrukcie ciest a mostov v tomto roku o 3 milióny eur. Reagovali tak na rastúce ceny stavebných materiálov, čo sa týka aj mostu v Horných Orešanoch. Celkovo tak bude mať župa na modernizáciu cestnej infraštruktúry 18,6 milióna eur.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW