Na Cibuľových slávnostiach v Maduniciach sa prekonávali rekordy

Publikované: 20.08.2017/ Aktualizované: 21.02.2022
20. 8. 2017 - Ak by sa hľadalo hlavné mesto cibule, tak Madunice by boli najhorúcejším kandidátom. Miestne XXII. Cibuľové slávnosti sú originálne a jediné na Slovensku, 13-ste na svete a skloňujú cibuľu vo všetkých pádoch. Návštevníci už mali možnosť vidieť napríklad výstavu Cibuľa - krásavica, súťaž Cibuľové čudo, súťaž O najlepší cibuľový koláč. Vytvorili Najväčší cibuľový veniec na svete - vlastnia certifikát Guinessovej knihy rekordov a slovenské rekordy: Najväčší cibuľový bilbord, Cibuľová ZOO a najväčší cibuľový trojhlavý drak. 
V sobotu 19. augusta v Maduniciach mali súťaživci a recesisti apäť možnosť prihlásiť svoje cibuľky do Súťaže o najväčšiu cibuľu alebo sa len tak zúčastniť tohto nevšedného a vtipného podujatia. Hlavnou cenou bolo vyváženie majiteľa víťaznej cibuľky, ako inak, cibuľou.
Popri rôznych cibuľových aktivitách do nálady hrala aj pestrá zmes hudobných interpretov ako Kmeťoband, Blue wings, Campana Batucada, G-Strinx. Športovo podujatie obohatil futbalový memoriál Daniela Nitku a Cibuľový parkúr. 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW