Na Letisko Piešťany prichádzajú dve spoločnosti, ktoré tu budú servisovať lietadlá

Vedenie Letiska Piešťany, ktorého majoritným akcionárom je Trnavský samosprávny kraj, podpísalo nájomné zmluvy so spoločnosťami zaoberajúcimi sa nákladnou leteckou dopravou. Dve zahraničné letecké spoločnosti Vulkan Air a Swift Solution Atlantic zriadia na letisku základne na opravu a údržbu svojej flotily lietadiel.

„Letisko Piešťany má za sebou úspešnú, už tretiu letnú charterovú sezónu, počas ktorej prepravilo takmer 13-tisíc cestujúcich. V jeho „rozlietavaní“ pokračujeme aj prostredníctvom efektívneho využívania potenciálu nehnuteľného majetku. Uzavreli sme dve nové zmluvy so spoločnosťami, ktoré na letisku budú servisovať svoje nákladné lietadlá. Dohodli sme sa na dlhodobej a vzájomne výhodnej spolupráci. Piešťanské letisko tak dostalo ďalší rozvojový impulz, ktorý sa pozitívne odrazí aj na výsledkoch jeho hospodárenia,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Na piešťanskom letisku bude mať v zmysle zmluvy svoju základňu na opravu lietadiel estónska spoločnosť Vulkan Air. Spoločnosť, s ktorou vedenie piešťanského letiska uzavrelo dohodu o spolupráci ešte v auguste, sa zaoberá nákladnou leteckou dopravou. Rovnaké zameranie má aj spoločnosť Swift Solution, ktorá prepravuje humanitárnu pomoc či hodnotný tovar.

„Zmluvy s obomi spoločnosťami sme uzavreli predbežne do konca roka 2023 s tým, že môže prísť k ich predĺženiu. S treťou spoločnosťou o podobnej zmluve aktívne rokujeme. Letisku to prinesie ďalšie pohyby a s tým spojené výnosy, čo je pre nás dôležité najmä mimo letnej sezóny. Verím, že perspektívne budeme ponúkať ešte viac nákladných letov z Piešťan, ktoré s obľubou využívajú napríklad firmy v automobilovom priemysle,“ povedal výkonný riaditeľ Letiska Piešťany Bohumil Klečák.

Akcionármi Letiska Piešťany, a. s., sú Trnavský samosprávny kraj, mesto Piešťany a Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW