Na titul najatraktívnejšieho zamestnávateľa roka bola opäť nominovaná Trnavská župa

Trnavský samosprávny kraj bol opäť zaradený medzi finalistov prestížnej ankety Najatraktívnejší zamestnávateľ roka, ktorú organizuje portál Profesia. Spolu s Trnavskou župou je v kategórii Štátna a verejná správa nominovaných ďalších 22 zamestnávateľov z celého Slovenska vrátane troch samosprávnych krajov. V posledných dvoch ročníkoch v poradí sa župa umiestnila na druhom mieste, pričom aktuálnym cieľom je úspech obhájiť, prípadne ho ešte o jednu priečku vylepšiť. O víťazovi rozhoduje verejnosť v online hlasovaní na www.najzamestnavatel.sk, ktoré trvá do konca kalendárneho roka 2023.

„Doterajšie úspechy v prestížnej ankete nás utvrdili, že Trnavská župa je stabilným a spoľahlivým zamestnávateľom na trhu práce, ktorý vytvára atraktívne a plnohodnotné pracovné podmienky, a vďaka čomu neustále zvyšuje kvalitu poskytovaných služieb. Na župe sa riadime heslom Spolu tvoríme kraj, čo by bez skvelého kolektívu ľudí v kvalitnom pracovnom prostredí nešlo. Kontinuálne pracujeme na tom, aby sa zamestnanci cítili dobre a dávame im priestor na kariérny i osobnostný rast. Chceme mladé talenty udržať v regióne, preto študentom vysokých škôl už druhý rok ponúkame trainee program, prostredníctvom ktorého sme už našli aj nových kolegov. Máme smelé ambície vo viacerých oblastiach, a zodpovedá tomu aj zaujímavá a atraktívna práca. Verím, že sa naše snahy premietnu do minimálne podobného úspechu ako pred rokom. Hlas nám môžete odovzdať na webe www.najzamestnavatel.sk, a to až do konca decembra tohto roka,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Trnavský samosprávny kraj ponúka zaujímavé pracovné príležitosti, a zároveň svojim zamestnancom atraktívne pracovné podmienky vrátane pravidelného hodnotenia a motivačného finančného odmeňovania. Na župe dlhodobo funguje onboardingový proces, vďaka ktorému sa noví zamestnanci efektívnejšie začlenia do tímu i pracovných postupov. Cenné pracovné skúsenosti prostredníctvom stážového a mentoringového programu s názvom Mladí na úrade už druhý rok získavajú aj vysokoškoláci.

Župa sa aktívne podieľa na komplexnom rozvoji Trnavského kraja, pričom obyvateľom prináša kvalitný rozsah služieb prostredníctvom realizácie plnohodnotných aktivít širokého zamerania. Práve pracovníci župného úradu koordinujú činnosť župných organizácií, medzi ktoré patria stredné školy a gymnáziá, kultúrne inštitúcie, zariadenia sociálnych služieb či správa regionálnych ciest. V gescii župy je napríklad aj stredisko individuálneho a skupinového poradenstva pre žiakov 7. až 9. ročníka základných škôl TalentCentrum, Kreatívne centrum Trnava na podporu kreatívneho priemyslu, Krajská organizácia cestovného ruchu Trnavský kraj, či poskytovateľ zdravotnej starostlivosti Zdravá župa.

Trnavská župa zverejňuje pracovné príležitosti na svojej webovej stránke, na svojom profile na profesionálnej sociálnej sieti LinkedIn, na pracovnom portáli Služby zamestnanosti a na pracovnom portáli Profesia.sk.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW