Na Zrkadielku súťažilo sedem súborov

Publikované: 21.10.2013/ Aktualizované: 21.02.2022

Senické zrkadielko Anky Gamanovej je regionálnou súťažnou prehliadkou detskej dramatickej tvorivosti okresov Senica a Skalica. Jeho 42. ročník sa uskutočnil 26. 3. 2013 v Dome kultúry v Senici. So svojimi inscenáciami sa  na ňom prezentovalo 7 detských divadelných súborov zo Senice, Skalice a Borského Mikuláša. Súčasťou súťažnej prehliadky bol odborný hodnotiaci seminár za účasti odbornej poroty a tvorcov divadelných predstavení.
     Hoci nie je cieľom súborov zapojených do súťažnej prehliadky vyhrávať, cena vždy poteší.      Všetky účinkujúce deti sa preto veľmi snažili presvedčiť a zabojovať o postup do krajskej súťaže. Úroveň divadla hraného deťmi hodnotila odborná porota v zložení doc. Mirka Čibenková-Nvotová, dramaturgička Divadla Jána Palárika v Trnave a pedagogička VŠMU v Bratislave a Martin Peterich, divadelný režisér a dramaturg RTVS v Bratislave. V závere súťažného dňa moderátorka Anna Reptová oznámila, že najvydarenejšími predstaveniami tohtoročného Senického zrkadielka Anky Gamanovej sa stali, 1. miesta získali a do krajskej súťaže detskej dramatickej tvorivosti Trnavského kraja Senická divadelná jar postúpili detský divadelný súbor Drak zo ZUŠ v Skalici s inscenáciou Antoine de Saint-Exuréryho Malý princ v réžii Jany Kutalovej a rozprávka Ako dedko sadil repky na poli v podaní detí zo Základnej školy v Borskom Mikuláši, ktorú na motívy známej ľudovej rozprávky upravila a režijne  pripravila Viera Širočková. 2. miesta si podelili Búranský tyjáder zo ZUŠ v Šaštíne-Strážach, pobočka v Borskom Mikuláši za uvedenie klasickej rozprávky o dobre a zle s názvom Ježibaby z Babína /réžia Ivan Fodor/, detský divadelný súbor Zádrapky zo ZUŠ v Senici za príbeh princeznej Dobroslavy s názvom Trojhlavý drak /réžia Ľuboslava Pavesková/ a novovzniknutý súbor Studnička pracujúci pri ZUŠ v Skalici, ktorý sa do súťaže zapojil s veselými príbehmi Tomáša Janovica Neukradni tri vajcia /réžia Jana Kutalová & kol./. Tretie miesta boli udelené dve – prvé putovalo do Základnej školy v Borskom Mikuláši za uvedenie hry Williama Shakespeara Rómeo a Júlia v úprave a réžii Simony Šedivej, druhé zostalo doma v Senici a získal ho súbor Zádrapky zo ZUŠ vedený Ľuboslavou Paveskovou za hru Milady Mašatovej Pastier svíň. Členovia odbornej poroty navrhli organizátorom udeliť aj individuálne ocenenia. Za scénické stvárnenie hry Rómeo a Júlia pedagogičke ZŠ v Borskom Mikuláši Simone Šedivej a za herecké stvárnenie postavy Ježibaby v inscenácii Ježibaby z Babína talentovanej Danke Benkovej, členke Búranského tyjádra.
     Na súťažnej prehliadke detskej dramatickej tvorivosti Trnavského kraja, Senickej divadelnej jari, ktorá bude 17. apríla opäť v Dome kultúry v Senici želáme zástupcom okresov Senica a Skalica – detskému divadelnému súboru zo ZŠ v Borskom Mikuláši  a detskému divadelnému súboru Drak zo ZUŠ v Skalici veľa úspechov.
       Regionálnu súťažnú prehliadku detskej dramatickej tvorivosti Senické zrkadielko Anky Gamanovej pripravili Trnavský samosprávny kraj – Záhorské osvetové stredisko v Senici a Mestské kultúrne stredisko v Senici s podporou Mesta Senica, Coop Jednoty, SD Senica a zriaďovateľov súborov.

                                                                                              Jaroslava Slezáková
                                                                                                     ZOS Senica

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW