Najlepší hasiči súperili v Skalici

Publikované: 12.12.2013/ Aktualizované: 21.02.2022
12.12.2013

Najlepší hasiči súperili v Skalici

V Skalici sa uskutočnili majstrovstvá Slovenska v hasičskom športe v dorasteneckých kategóriách. Najlepšie družstvá zo všetkých krajov Slovenska súperili na skalickom futbalovom štadióne v disciplínach požiarny útok a štafeta na 8x50 m.

Šampionát sa konal pod záštitou predsedu vlády SR Roberta Fica, ministra vnútra Róberta Kaliňáka a predsedu TTSK Tibora Mikuša, ktorý prišiel mladých dobrovoľných hasičov pozdraviť osobne.

„Vy ste všetci vlastenci. Ľudia, ktorí sú ochotní ísť pomáhať bez ohľadu na to aký je deň, či je noc, aké je počasie. Ste príkladom občianskej statočnosti. Želám vám, aby sa vám darilo pokračovať vo vašej práci a vychovávať mladých ľudí, ktorí budú hrdosťou rodičov a nádejou národa do budúcnosti."

Na slávnostnom otvorení nechýbali ani poslanci TTSK,  primátor mesta Skalica Stanislav Chovanec a primátor Holíča Zdenko Čambal.

Trnavský samosprávny kraj zastupovali na pretekoch družstvá DHZ Senica a DHZ Podbranč-Horná Dolina. Seničanky aj dorastenci z Podbranča obsadili zhodne piate miesto. Zvíťazili celky z Danišoviec a Vikartoviec.
 

 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW