Najlepšia študentka na Slovensku študuje vo Vrbovom!

Publikované: 25.11.2019/ Aktualizované: 21.02.2022

Už viac ako 20 rokov pri príležitosti Dňa študentov odovzdáva Ministerstvo školstva Slovenskej republiky Pamätné listy sv. Gorazda - najvyššie rezortné ocenenie pre žiakov a študentov. Zlatí medailisti z domácich aj medzinárodných predmetových olympiád, z majstrovstiev Európy a sveta vo viacerých športoch, ako aj víťazi ďalších súťaží si toto ocenenie prevzali v piatok 22. novembra 2019 z rúk ministerky školstva, vedy, výskumu a športu Martiny Lubyovej. Tento rok bolo ocenených tridsať úspešných reprezentantov Slovenska v oblasti vedy, športu i umenia.

Medzi ocenenými bola aj študentka Gymnázia Jána Baltazára Magina Vrbové, ktorá vyhrala prvé miesto v celoštátnom kole súťaže vedy a techniky AMAVET so svojou trojročnou prácou v oblasti vedy. Dominika Pánska spolu so svojou učiteľkou chémie, Mgr. Andreou Michálkovou, pracovala na výskume, zaoberajúcom sa vplyvom nebezpečného konzervantu E250, čiže dusitanu sodného, na ľudský organizmus, najmä na obehový a tráviaci systém. Vo svojej práci sa zamerali aj na množstvo škodlivých dusičnanov nekontrolovane prítomných v bylinkách, ktoré pravidelne konzumujeme. Svojou vedeckou prácou Dominika reprezentovala Slovensko aj na medzinárodnej súťaži EUCYS 2019.

Ministerka školstva sa vo svojom príhovore pri odovzdávaní diplomov poďakovala školám, pedagógom i rodičom za to, že vytvorili oceneným mladým ľuďom vhodné podmienky, aby mohli dosahovať také výborné výsledky.

Ako povedala Dominika: „Robiť taký veľký výskum nie je vždy jednoduché a mnohokrát sú obdobia, keď sa človek chce vzdať, myslí si, že už to nemá zmysel. Ďakujem vám, učitelia a študenti gymnázia vo Vrbovom, že mi stále ukazujete, že žiadna prekážka nie je taká veľká, aby som ju spolu s vami nemohla prekonať...“

Ďakujeme jej za výnimočnú reprezentáciu našej krajiny, prajeme ešte množstvo životných úspechov, veľa zvedavosti a výborné zvládnutie maturitnej skúšky, ktorá ju v tomto školskom roku čaká.
 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW