Najlepšou športovkyňou školy je Veronika Sýkorová

Publikované: 09.12.2013 | Naposledy aktualizované 21.02.2022
09.12.2013

V priestoroch Divadla Jána Palárika v Trnave sa konalo už trináste vyhlásenie najlepšieho športovca Športového gymnázia Jozefa Herdu v Trnave za rok 2012. Medzi čestnými hosťami nechýbali ani synovia slávneho zápasníka Henri a Karol Herdovci, či najlepšia športovkyňa Slovenska za rok 2012, strieborná olympionička z Londýna strelkyňa Zuzana Štefečeková. Okrem nich sa odovzdávanie cien laureátom zúčastnili riaditeľ sekcie verejnej správy Trnavského samosprávneho kraja Štefan Murárik, prezident Slovenského streleckého zväzu Miloslav Benca, prezident Slovenskej gymnastickej federácie Ján Novák a predseda AŠK Slávia Trnava Vladimír Gubrický. Riaditeľ športového gymnázia Jozef Jančovič vo svojom úvodnom príhovore vyzdvihol dôležitosť takejto ankety. „Zároveň vyjadrujem hrdosť, že každý rok máme na škole dostatok talentovaných športovcov, ktorí si takéto dekorovanie zaslúžia."

Desiatka najlepších v abecednom poradí
Sarah Mária Juráková – tenis
Juraj Klátik - plávanie
Barbora Križanová - plávanie
Tamara Kupková - tenis
Martin Majer – džudo
Filip Praj – športová streľba
Tomáš Púchly - plávanie
Matúš Remenár - karate
Nina Slamková – športová streľba
Veronika Sýkorová – športová streľba

Najlepšia trojica
1. miesto: Veronika Sýkorová
Najlepšia strelkyňa Slovenska v roku 2012 v kategórii junioriek, majsterka Slovenska a bronzová medailistka z juniorských majstrovstiev Európy 2012.
2. miesto: Tamara Kupková
strieborná medailistka z majstrovstiev Európy 2012 družstiev žiakov do 14 rokov a majsterka sveta 2012 v tenise v súťaži družstiev žiakov do 14 rokov.
3. miesto: Filip Praj
Majster Slovenska a piaty z juniorských majstrovstiev Európy 2012.

Talent roka
Barbora Tomanová  - plávanie

Tatiana Čuperková

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram