Návšteva gréckej delegácie

Publikované: 07.01.2014/ Aktualizované: 21.02.2022

7. 1. 2014 - Predseda TTSK Tibor Mikuš prijal členov gréckej delegácie, ktorú viedol honorárny konzul Slovenskej republiky na Kréte Paterakis Stavros. Jedenásťčlenná skupina, v ktorej bol aj podpredseda Únie majiteľov hotelov Stamatakis Emmanouil, bola na Slovensku od 2. januára 2014. Jej cieľom bolo mapovanie možností turistického ruchu v našej krajine.

V posledný deň pobytu zavítala skupina do Trnavského samosprávneho kraja. Honorárny konzul pre médiá vyjadril spokojnosť s návštevou a jej výsledkami. Podčiarkol možnosti ostrova Kréta ako obľúbenej turistickej destinácie pre Slovákov. „Slovensko som navštívil už niekoľkokrát a chcel by som vytvoriť podmienky pre užšiu spoluprácu."

Predseda TTSK Tibor Mikuš potvrdil, že v prvom rade hovorili o rozšírení obojstranne prospešnej spolupráce. „To znamená turistickú výmenu a organizáciu stretnutí turistických a obchodných komôr. Navrhol som možnosť, aby lietadlá na Krétu mohli lietať z piešťanského letiska, v meste sú svetoznáme kúpele, ktoré by mohli záujemcom ponúknuť svoje služby. Hovorili sme aj o tom, žeby obyvatelia ostrova mohli chodiť loviť na Slovensko. Je to teda niekoľko tém a verím že aspoň niektoré prinesú želaný úspech."

Ivan Krajčovič

 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW