Netradičná propagácia odboru SOŠ poľnohospodárstva a služieb na vidieku

Publikované: 09.03.2020/ Aktualizované: 22.02.2022
"Podpor svoj odbor" je súťažno-vzdelávacia aktivita, do ktorej sa mohli zapojiť od 15.9.2019 do 30.11.2019 žiaci stredných škôl a od 1.11.2019 do 15.2.2020 žiaci základných škôl.
Žiaci stredných škôl mali za úlohu natočiť krátke video na tému „Čo zažiješ v mojom odbore“ a pripojiť k tomu aj videovizitku autora.
Žiaci základných škôl vypracovali triednu „videoochutnávku“ odboru, ktorý našli na YouTube „Podpor odbor“.
Do 1. ročníku projektu sa zapojilo 31 stredných škôl s poľnohospodárskymi a potravinárskymi odbormi. Zo súťaže vzišlo 46 videí od žiakov z rôznych kútov Slovenska.
 
Žiačka našej školy, Beáta Benková, natočila video z odboru Agropodnikanie, zameranie Kynológia, kde obsadila 2.miesto v rámci poľnohospodárskych škôl Slovenska.
Taktiež ďalšiu cenu získala od Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory a cenu za najviac pozretí na YouTube žiakmi základných škôl.
 
Veľkú zásluhu na tejto úspešnej prezentácii mala aj vyučujúca kynológie Ing. Katarína Hýll Lüleiová, ktorá celý projekt zabezpečila po organizačnej i metodickej stránke.
Pani učiteľke a žiačke patrí veľké poďakovanie a uznanie za propagáciu Strednej odbornej školy poľnohospodárstva a služieb na vidieku, Zavarská 9, Trnava.
 
Ceny úspešným aktérom boli odovzdané 25.2.2020 v Bratislave za účasti p. ministerky pôdohospodárstva a popredných predstaviteľov agrosektora a školstva.

Výherné video:
https://www.youtube.com/watch?v=bj7aaEQ7HWU&t=8s

autor článku: Ing. Ivan Tománek, riaditeľ školy
SOŠ poľnohospodárstva a služieb na vidieku
Zavarská 9, Trnava

 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW