Nová fakulta zdravotníckych vied bude sídliť v Piešťanoch

Publikované: 10.06.2020/ Aktualizované: 22.02.2022

Predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič dnes v Piešťanoch predstavil plán nového verejného využitia župnej budovy bývalej SPŠ elektrotechnickej v Piešťanoch. V jej priestoroch bude sídliť úplne nová Fakulta zdravotníckych vied UCM.

„Aj v prípade tejto budovy sme sa vybrali ťažšou cestou. Namiesto jej odpredaja sme pre ňu hľadali novú verejnú funkciu. Po schválení Zastupiteľstvom TTSK tu bude sídliť nová Fakulta zdravotníckych vied UCM. Teší ma, že tým prispejeme k rozvoju vzdelávania v oblasti zdravotníctva v kúpeľnom meste Piešťany,“ povedal J. Viskupič.

Zastupiteľstvo TTSK bude na svojom najbližšom zasadnutí (24.06.) rozhodovať o nájomnej zmluve, na základe ktorej bude UCM túto budovu využívať. Hodnota nájmu budovy na 20 rokov predstavuje 513.840 eur. Z nich 273.840 eur bude tvoriť zaplatené nájomné zo strany nájomcu a 240.000 eur je predpokladaná suma, ktorú univerzita investuje do rekonštrukcie a modernizácie budovy.

V roku 2017 bol novým vedením trnavskej župy zastavený predaj majetku. Župa sa odvtedy zaoberá hľadaním nového verejnoprospešného využitia pre nehnuteľnosti, ktoré má vo vlastníctve, no aktuálne sú bez využitia (tzv. dubiózny majetok).

Župa takto pilotne postupuje v prípade bývalej budovy SOŠ technickej v Piešťanoch, kde v spolupráci s Iniciatívou ARTA a Nadáciou Cvernovka vzniká nová kultúrna inštitúcia – kultúrne a kreatívne centrum.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW