November 89 a MY

Publikované: 19.11.2019/ Aktualizované: 21.02.2022

15. novembra, v predvečer 30. výročia nežnej revolúcie traja študenti našej školy mohli prežiť vtedajšiu atmosféru z prvej ruky. Zúčastnili sa stretnutia s viacerými osobnosťami kľúčových demonštrácií. Boli sme pozvaní na vyhodnotenie celoslovenskej súťaže november 89 a MY, ktoré sa konalo v Primaciálnom paláci v Bratislave. Očarilo ich históriou pretkané prostredie a slávnostná atmosféra. Do súťaže sa mohli zapojiť v rôznych umeleckých i literárnych kategóriách s prácami, ktoré mali prepojenie na novembrové udalosti. O svojich zážitkoch písali nasledovne.

“Zúčastnili sme sa na slávnostnom vyhodnotení súťaže November 89. Boli sme pozvaní do Zrkadlovej sály do Primaciálneho paláca v Bratislave spolu s vyše 300 účastníkmi z celého Slovenska. Po slávnostnom vyhodnotení sa konala recepcia a mali sme možnosť zúčastniť sa besedy s hlavnými účastníkmi nežnej revolúcie. Cieľom súťaže bolo, aby sa naša generácia oboznámila s nedávnou históriou našich národov, s udalosťami, ktoré nám umožnili žiť slobodne. Odniesli sme si nové  poznatky, atmosféra bola príjemná a slávnostná so slávnymi osobnosťami. Sme radi, že sme sa mohli zúčastniť tejto súťaže.”

Súťaž zorganizoval klub 89 a ich výzva sa stretla s veľkým záujmom mladej generácie
zo všetkých kútov Slovenska. Boli prítomné vekové kategórie od mladších žiakov až
po stredoškolákov. Bez rozdielu všetci však so svojimi prácami prezentovali to, že chápu význam novembrových udalostí z hľadiska budúcnosti mladej generácie. Študenti nasej školy Hana Hubová, Vivien Mátisová a František Vrábeľ si predsavzali, že aj v budúcnosti
sa do súťaže zapoja a aj týmto spôsobom sa budú snažiť o to, aby sa na tieto udalosti nikdy nezabudlo. Ďakujeme organizátorom aj hosťom za nezabudnuteľné zážitky.

 

Mgr. Ildikó Csémiová

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW