Nový školský rok sa začne v 45 župných stredných školách

Publikované: 02.09.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

V školskom roku 2021/2022 nastúpi takmer 16-tisíc žiakov, z ktorých 3.300 je prvákov.

„Do prípravy na nový školský rok sme vložili obrovské množstvo energie. Našou prioritou je epidemiologicky bezpečné vzdelávanie. So skúsenosťami z minulého školského roka a množstvom zaočkovaných žiakov a zamestnancov škôl proti ochoreniu Covid-19 verím, že to pôjde hladko. Zameriame sa predovšetkým na rozvoj praktických zručností žiakov,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Žiaci zapojení do systému duálneho vzdelávania môžu byť od septembra bezplatne ubytovaní v župných internátoch. Ide o ďalší z benefitov popri bezplatnom cestovaní prímestskými autobusmi a štipendiách 50 eur mesačne. Pre nových mladých učiteľov a majstrov odbornej výchovy župa od nového školského roka pripravila príspevok na bývanie až do výšky 150 eur.

„Minulý týždeň sme usporiadali poradu so všetkými riaditeľmi župných škôl, na ktorej sa zúčastnil aj minister Gröhling. Zhodnotili sme uplynulý školský rok a záujem žiakov o štúdium na našich školách. V tejto súvislosti sme hovorili o ďalšom rozvoji duálneho systému vzdelávania, ako aj podpore perspektívnych odborov,“ dodal riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK Stanislav Pravda.

V kraji sa realizuje plán výstavby a rekonštrukcie 13 telocviční a vonkajších športovísk v hodnote viac ako 7 miliónov eur. Ide napríklad o výstavbu telocvične v Gbeloch, na ktorú žiaci aj širšia verejnosť čakajú sedemdesiat rokov. Aktuálne prebieha aj rekonštrukcia vonkajších ihrísk na Spojenej škole v Trnave a Gymnáziu A. Vambéryho v Dunajskej Strede.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW