Občania kraja môžu prispieť k rozvoju cyklodopravy

Publikované: 12.09.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
12. 9. 2018 – Trnavský samosprávny kraj (TTSK) dáva možnosť vyjadriť sa širokej verejnosti k tomu, ako ďalej rozvíjať cyklodopravu v kraji. Stratégia rozvoja cyklotrás a cyklodopravy v TTSK na roky 2018-2022 je jedným z najdôležitejších dokumentov, ktorý určí ďalší smer rozvoja tohto spôsobu dopravy. Pripomienky je možné zasielať na TTSK, a to na e-mailovú adresu cyklo@trnava-vuc.sk do 15. októbra 2018. 

„Našim zámerom je pripraviť kvalitný dokument, na ktorom nájdu zhodu všetky zainteresované strany a obyvateľom kraja poskytne priestor na to, aby sme ďalej rozvíjali cyklodopravu ako reálnu alternatívu k individuálnej automobilovej doprave," povedal Jaroslav Hric, riaditeľ Odboru cestovného ruchu, podpory podnikania a životného prostredia TTSK.
Na príprave stratégie sa podieľali mestá na území kraja, oblastné organizácie cestovného ruchu, aktivisti a združenia, ktoré sa cyklodoprave aktívne venujú. Dokument koncepčne rieši rozvoj cyklodopravy a cykloturistiky na území TTSK a obsahuje konkrétne návrhy a opatrenia na dosiahnutie stanovených cieľov. 
„Uvedomujeme si, že ide o jeden z najdôležitejších dokumentov, pokiaľ ide o rozvoj cyklodpravy v našom kraji. Chceme preto poskytnúť čo najširší priestor na diskusiu a umožniť všetkým, ktorí majú záujem, aby vyjadrili svoj názor. Pripomienky k stratégii je možné, do 15. októbra 2018, zasielať na adresu cyklo@trnava-vuc.sk. Návrhmi, ktoré by ešte mohli vylepšiť tento dokument, sa budeme samozrejme zaoberať," doplnil J. Hric.
Rozvoj cyklotrás a cyklodopravy ako takej je prioritou. Celkovo prispeje trnavská župa tento rok na projektové dokumentácie cyklotrás 300 tis. €, vďaka čomu by mohlo pribudnúť viac ako 80 kilometrov cyklotrás, ktoré budú realizovať mestá a obce.
 
 

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW