Obce a mestá môžu o dotácie požiadať aj cez portál DCOM

Publikované: 14.01.2021/ Aktualizované: 12.07.2022

Trnavská župa premiérovo umožnila obciam a mestám požiadať o dotácie zo svojho rozpočtu aj prostredníctvom Dátového centra obcí a miest (DCOM). Majú na to čas do
5. februára 2021. V rámci aktuálnej výzvy je na podporu aktivít a rozvoja kraja v oblasti kultúry, športu, sociálnej starostlivosti a zdravotníctva vyčlenených 150 tisíc eur. Minimálna výška jednej dotácie je 500 eur.

„Neustále sa snažíme vylepšovať elektronické služby a zjednodušovať komunikáciu obyvateľov aj iných verejných inštitúcií s trnavskou župou. Rozhodli sme sa uľahčiť podávanie žiadostí o dotácie obciam a mestám. Po prvýkrát ho môžu zrealizovať okrem nášho dotačného portálu aj cez portál DCOM, na ktorý sú zvyknuté zo svojho bežného fungovania. Obce a mestá môžu podať dve žiadosti, rozdelia si spolu 150 tisíc eur,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Všetky informácie vrátane externého formulára a textu výzvy sú pre obce a mestá k dispozícii v DCOM-e. Ďalšie informácie a podpora pri vytváraní žiadostí je možné získať na telefónnom čísle DCOM call centra 02/57 26 76 76 v pracovných dňoch od 8:00 do 17:00 alebo na e-mailovej adrese callcentrum@dcom.sk.

Návod na podávanie žiadostí cez portál župy je k dispozícií na https://www.trnava-vuc.sk/13475-sk/2021, pričom s otázkami sa je možné obrátiť e-mailom na dotacie@trnava-vuc.sk.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW