Objavte krajinu veterného mlyna s Cibulármi

Publikované: 08.07.2019/ Aktualizované: 21.02.2022

Letný festival na Záhorí už volá

Myšlienka uskutočniť festival, ktorý na pomedzí západného Slovenska a južnej Moravy chýbal, vznikla na jar v roku 2009. Názov festivalu je odvodený od zaužívaného označenia obyvateľov mesta Holíč, ktorí sú na Záhorí známi ako „Cibulári“.

Leto je v plnom prúde a vy neviete kam na výlet? Trnavský kraj ponúka v meste Holíč už 11. ročník multižánrového festivalu Cibula Fest, kde vystúpia kapely zo slovenskej a českej hudobnej scény. Počas troch dní od 18. do 20. júla sa na troch pódiách predstavia interpréti ako Kryštof, Peter Nagy, Dalibor Janda, či skupiny Iné Kafé, Polemic, Gladiátor a iní. V prvý deň festivalu vystúpi headliner hip-hopovej scény Kali. Bude tento ročník festivalu iný ako tie minulé? Určite áno! Novinky a celý program si môžete pozrieť TU.
 

Spoznajte Záhorie
 

Dejisko festivalu, mesto Holíč, sa nachádza v skalickom okrese, ktorý nie je len o sladkom skalickom trdelníku z kráľovského mesta Skalica. Holíč taktiež ponúka mnohéo zaujímavé podujatia a kultúrne pamiatky, ktoré môžete navštíviť počas leta ale aj celého roka.

f5eddba5b12eaab36019ddc4e4db8890

Nenechajte si ujsť budovu zámku v Holíči, ktorá ponúka návštevníkom kolekciu holíčskej keramiky, expozíciu dobových remesiel a cechov. Čarovným miestom je neodmysliteľne veterný mlyn pri Holíči, jediný zachovaný veterný kamenný mlyn na Slovensku

Prajeme príjemné objavovanie krás Trnavskej župy a leto plné zábavy.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW