Od štvrtka do nedele župa zaočkovala skoro 21 tisíc ľudí

Publikované: 28.05.2021/ Aktualizované: 22.02.2022

„Tretí víkend po sebe sme očkovali v piatich veľkokapacitných očkovacích centrách v kraji. V Piešťanoch sme očkovali už od štvrtka. Vďaka kapacite centier môžeme očkovať nových záujemcov prvou a súčasne podávať druhú dávku vakcín AstraZeneca a Pfizer/BioNTech. Od februára sme podali už 130.000 vakcín,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Vo svojom najnovšom veľkokapacitnom očkovacom centre na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch počas štyroch dní 5.865 ľudí vakcínou od Pfizer/BioNTech. V športovej hale na Rybníkovej v Trnave sa v sobotu zaočkovalo takmer 2.400 ľudí vakcínou Pfizer/BioNTech a v nedeľu dostalo 2.332 záujemcov vakcínu Moderna.

V stredných zdravotníckych školách v Dunajskej Strede, Skalici a Trnave sa v sobotu očkovalo vakcínou Pfizer/BioNTech. Zaočkovaných bolo viac ako 5.000 ľudí. Počas nedele prebiehalo v zdravotníckych školách preočkovanie druhou dávkou vakcíny AstraZeneca. Očkovacia látka bola podaná 4.840 ľuďom.

„Naďalej prebieha očkovanie aj v obciach a mestách formou župnej výjazdovej očkovacej služby. Túto možnosť využívajú obyvatelia, ktorí sa na očkovanie nevedia prihlásiť online. Zároveň takto chceme dostať vakcínu k ľuďom, ktorí sa z rôznych dôvodov nemôžu dostať do jedného z našich veľkokapacitných očkovacích centier,“ dodal trnavský župan Jozef Viskupič.

Na zabezpečenie plynulosti očkovania vo svojich centrách župa hľadá dobrovoľníkov s vekom nad 18 rokov. Vítaní sú všetci záujemcovia s chuťou pomôcť a tak prispieť k čo najskoršiemu návratu k bežnému životu.

Informácie o očkovaní, v slovenskom aj maďarskom jazyku ako aj mapy očkovacích centier trnavskej župy sú dostupné na https://zdravazupa.sk/korona/#ockovanie. Všetky informácie pravidelne aktualizujeme aj na našich sociálnych sieťach. Facebook: Trnavský samosprávny kraj a Instagram: trnavskazupa.

Jozef Viskupič, trnavský župan

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW