Odborná výberová komisia vybrala nového riaditeľa Galérie Jána Koniarka v Trnave

Publikované: 26.11.2018/ Aktualizované: 21.02.2022
26. 11. 2018 – Výberová komisia Trnavského samosprávneho kraja vybrala nového riaditeľa Galérie Jána Koniarka v Trnave (GJK). Komisia zložená zo zástupcov trnavskej župy, odbornej kultúrnej  obce, samotnej galérie a zahraničnej kultúrnej inštitúcie vybrala do funkcie riaditeľa GJK PhDr. Vladimíra Beskida.

„Naším zámerom je, aby kultúrne inštitúcie trnavskej župy boli vedené ľuďmi, ktorí sú na jednej strane odborne pripravení a zároveň majú rešpekt v kultúrnej obci. Preto do výberových komisií na riaditeľov župných kultúrnych inštitúcií pozývame aj externých zástupcov, a to tak zo Slovenska, ako aj zo zahraničia. Podobne zložená komisia  vybrala napríklad aj p. riaditeľku Divadla Jána Palárika v Trnave," povedal Marek Neštický, predseda výberovej komisie a vicežupan TTSK. 
 
PhDr. Vladimír Beskid je historik umenia, kurátor. Bol riaditeľom Galérie Jána Koniarka v Trnave v rokoch 2005 – 2011. Autor stálych expozícií v GJK a kurátor viac ako 80 individuálnych výstav umelcov na Slovensku a v zahraničí.
 
Výberová komisia bola zložená zo zástupcov trnavskej župy, Galérie Jána Koniarka, umelcov a akademickej obce. Zo zahraničných inštitúcii to boli zástupcovia Österreichische Galerie Belvedere Viedeň. Výberové konanie prebehlo vo štvrtok, 22. novembra 2018. 
 
Zloženie odbornej výberovej komisie: 
1. Mgr. Marek Neštický – predseda komisie, vizežupan pre kultúru
2. Mgr. Peter Kadlic – riaditeľ Odboru kultúry a športu TTSK
3. László Pék – predseda Komisie pre školstvo, telesnú kultúru a kultúru
4. Ing. Zuzana Dohnalová - poverená riadením GJK
5. Róbert Dóka - správca zbierok
6. Mgr. Renáta Niczová – predsedníčka Rady galérií Slovenska, riaditeľka Nitrianskej galérie (v zriaďovateľskej pôsobnosti NSK)
7. Prof. akad. maliar Rudolf Sikora – výtvarník, občiansky aktivista
8. Doc. akad. mal. Blažej Baláž – Trnavská Univerzita, vedúci Katedry pedagogiky výtvarného umenia, občiansky aktivista, výtvarník
9. Mgr. Miroslav Haľák, PhD.  –  kurátor v Österreichische Galerie Belvedere Viedeň

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW