Odomknutá Trinásta komnata

Publikované: 11.04.2017/ Aktualizované: 21.02.2022

11. 4. 2017 – DSS pre dospelých v Zavare a Trnavský samosprávny kraj usporiadali VI. ročník konferencie Trinásta komnata s názvom Sme tvorcami svojho života, ktorá bola ponukou na podporu vlastných zdrojov a mechanizmov, ktoré má každý človek v sebe. Konferencia bola inovatívna v tom, že nebola klasickou s prednáškami, ale šlo o praktický workshop, ktorý bol zameraný na integritu každého človeka a vychádzal z názvu konferencie:

Podľa riaditeľky DSS Zavar Humánum Anny  Pavlovičovej je prevzatie zodpovednosti za svoj život jedinou cestou ako žiť život zmysluplnejšie, kvalitnejšie a najmä šťastnejšie. Odbornými garantmi konferencie boli okrem nej aj Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety Bratislava a Inštitút zdravotníctva a sociálnej práce sv. Ladislava Nové Zámky.

Hlavnými cieľmi vedeckej konferencie bolo nachádzanie nových zdrojov „trinástej komnaty" prijímateľov sociálnych služieb  a poskytovateľov sociálnych služieb, otvorenie jednotlivých problematík a oblastí, ktorých sa „trinásta komnata"  dotýka a sú nevypovedané u prijímateľov sociálnych služieb a poskytovateľov sociálnych služieb, hľadanie ciest efektívnej pomoci prijímateľom sociálnych služieb a poskytovateľom sociálnych služieb v zariadení, prezentovanie sociálnej práce – jej alternatív a podporných zdrojov. Ďalej to bol  rozbor najčastejších záťažových situácií v sociálnych zariadeniach, analýza dopadu negatívnych emócií v procese sociálnych služieb, možnosti zvládania emocionálnej záťaže v sociálnych službách a vytvorenie platformy pre spoluprácu pozvaných subjektov.

-ik-

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW