Okolie župného Západoslovenského múzea v Trnave dostane nový vzhľad, v jeho záhradách vznikne moderný eventový priestor

Trnavský samosprávny kraj vynoví vonkajšie priestory Západoslovenského múzea v Trnave, ktorého je zriaďovateľom. V jeho záhradách vznikne moderné zázemie pre organizáciu podujatí počas celého roka. Na základe urbanisticko-architektonickej štúdie bola stanovená predpokladaná hodnota investície vo výške 840-tisíc eur. Momentálne prebieha spracovanie projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie.

„Zo Západoslovenského múzea v Trnave robíme modernú inštitúciu, ktorú budú navštevovať priaznivci histórie, ale aj široká verejnosť. V ďalšej etape plánujeme upraviť jeho vonkajšie priestory z prednej, bočnej aj zadnej strany. V záhradách vznikne zázemie pre kultúrne a spoločenské podujatia. Rekonštrukciou prejde aj vonkajšie oplotenie. So stavebnými prácami by sme chceli začať v priebehu budúceho roka,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že v projektovej dokumentácii bude riešené aj prepojenie múzejných záhrad s priľahlým mestským amfiteátrom.

V severnej časti záhrady je navrhovaná prístavba pre účely prezentácie veľkých zbierkových predmetov, ako aj sociálne zariadenia pre návštevníkov podujatí. V rámci investičnej akcie vzniknú aj nové parkovacie miesta.

Trnavská župa tento rok dotáciou podporila vytvorenie mobilných edukatívno-zábavnych hier v rámci projektu Mysterio spoločnosti IT Dream. Predstavia tri vybrané pamiatky alebo inštitúcie formou príbehu a zatraktívnia tak miesta aj pre deti mládež a rodiny s deťmi. V lete bola uvedená prvá hra, ktorá má názov Kráľovská koruna a sprevádza návštevníkov po Západoslovenskom múzeu v Trnave. Príbeh je založený na skutočnej udalosti v 17. storočí, keď bola kráľovská koruna ukrytá v jednom z meštianskych domov v Trnave počas Betlenovho povstania. Hlavným sprievodcom hrou je animovaná postavička výr Viktor, ktorému hlas prepožičal herec, trnavský rodák Dano Heriban.

Prečítajte si tiež

Prejsť na odber noviniek
Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
Send this to a friend
Trnavský samosprávny kraj

FREE
VIEW