Okrem podpory kultúrnych umeleckých aktivít pokračuje v trnavskej župe aj rekonštrukcia a modernizácia budov

Publikované: 18.07.2018 | Naposledy aktualizované 21.02.2022
18. 7. 2018 – Rozvoj v oblasti kultúry sa v Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK) dostáva medzi priority. Už v prvej polovici roka bola v rámci grantového programu TTSK vyhlásená výzva „Podpora kultúrnych umeleckých aktivít" dotovaná sumou 190 tisíc eur, teda štvornásobkom oproti minulosti. Kultúrne zariadenia Trnavskej župy však potrebujú pomoc aj po technickej stránke. Celkovo tento rok TTSK investuje do rekonštrukcie a modernizácie budov takmer 1,5 milióna eur.

V letnom období bude pokračovať rekonštrukcia fasády Divadla Jána Palárika v Trnave, ktorej predchádzala kompletná výmena okien na tejto historickej budove. Výška investície je 288 tisíc eur. Kraj už v divadle vymenil javiskovú podlahu, zmodernizoval pohon javiskovej točne, zrekonštruoval sociálne zariadenia a ešte tento rok pripraví projekt na odvlhčenie budovy. 
Vlhké základy boli problémom aj v Západoslovenskom múzeu a Knižnice J. Fándlyho. Kým v múzeu už budova prešla odvlhčením, objekt knižnice prejde týmto procesom spolu so sanáciou muriva od augusta. Dovedna to bude stáť takmer 50 tisíc eur. Novú strechu za 170 tisíc eur dostane ešte pred zimným obdobím Galéria Jána Koniarka v Trnave.
V Hlohovci už tento rok prešlo rekonštrukciou Vlastivedné múzeum a od septembra sa bude stavať aj nový múzejný depozit. Druhou etapou bude pokračovať aj obnova Robotníckeho domu v Hlohovci v hodnote 380 tisíc eur. 
Na Záhorí pokračuje rekonštrukcia fasády Záhorskej galérie v Senici (72 tisíc eur) a po jej skončení príde na rad výmena okien na Záhorskom múzeu v Skalici (70 tisíc eur).
Významnou investičnou akciou je obnova Vlastivedného domu v Šamoríne, na ktorú kraj vyčlenil 159 tisíc eur. Pripravený je aj projekt rekonštrukcie Ľudového domu v Matúškove.
 

Prečítajte si tiež

Boli tieto informácie pre vás užitočné?
ÁnoNie
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram